Kamper, deska surfingowa i aparat zamiast pracy dla Ralpha Laurena

Wyobraźcie sobie życie, w którym odgłos miasta zamieniacie na szum oceanu. Jesteście niezależni od miejsca, a 8-godzinny tryb pracy oraz rachunki za prąd i wodę są wam obce. Większość z nas może o tym tylko pomarzyć. Poznajcie Fostera Huntingtona, który z tego pozornie nierealnego marzenia uczynił sposób na życie.

© Foster Huntington / www.arestlesstransplant.com

Foster Huntington pochodzi z Portland w USA. Po skończeniu szkoły przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie pracował jako concept designer dla marki Ralph Lauren. Po kilku latach stwierdził, że potrzebuje zmian, że nie chce poświęcać swojego życia na myślenie o ubraniach. Zrezygnował więc z posady, opuścił mieszkanie w Nowym Jorku, kupił Volkswagena Vanagon Syncro z 1987 roku i wyruszył w trasę.

Jak teraz wygląda jego życie? Huntington wciąż jest w drodze: podróżuje, surfuje, fotografuje, prowadzi bloga A Restless Transplant, na którym dzieli się zdjęciami z podróży i opowiada historie z drogi. Wystarczy na chwilę zagłębić się w jego podróż, aby zapragnąć wyrwać się z miasta i zacząć odkrywać nowe miejsca. Przez prace Fostera przebija poczucie wolności, spowodowane nie tylko ciągle zmieniającym się miejscem, ale też niezależnością związaną z życiem w domu na kółkach.

Huntington niedawno wydał swoją kolejną książkę pt. "Home Is Where You Park It". Są w niej zdjęcia ludzi, którzy żyją podobnie jak on. Są to osoby, które Huntington spotkał na swojej drodze. Kompletowanie materiału na książkę zajęło mu 2 lata. W tym czasie przemierzył 80 tysięcy mil. Projekt udało się zrealizować dzięki serwisowi Kickstarter, w którym w krótkim czasie Huntington zebrał kilkadziesiąt tysięcy dolarów od około tysiąca osób.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

“Home is Where You Park It”, jak wspomniałam, nie jest pierwszym wydaniem Huntingtona. Jego poprzednia książka pt.“The Burning House: What Would You Take?” powstała na podstawie strony theburninghouse.com. Zawiera ona zilustrowane fotografiami odpowiedzi na pytanie “Co wyniósłbyś z płonącego domu?”.

Obie książki Huntingtona mają skłonić do zastanowienia się nad tym, jak ważne są dla nas przedmioty i jak wiele potrzebujemy dóbr materialnych w codziennym życiu.

Zdjęcia Fostera Huntingtona znajdziecie na jego blogu A Restless Transplant, profilu na Instagramie i Facebooku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Jak zarabiać na zdjęciach? Opowieści fotografów o ich pierwszych zleceniach O wadach i zaletach pracy fotografa freelancera – opowiada Bartek Sadowski Fotografie miejskich krajobrazów pocięte w czasie Epidemia gruźlicy na Ukrainie na zdjęciach Maxima Dondyuka Fotografowanie dymu doprowadzone do perfekcji Tak powinna wyglądać fotografia rodzinna! Fotografia akcji - z czym to się je? Mitch Dobrowner - fotograf ścigający tornada Świeże spojrzenie na afrykańską sawannę W latach 60. modelki fotografowano w przezroczystych bańkach Nie taki żywioł straszny Ginące plemiona świata na zdjęciach z 5 kontynentów Interesujące wariacje z Polaroidem, czyli wzór dla Instagrama "Upadłe księżniczki", czyli gdy szczęśliwe zakończenie nigdy nie nadchodzi Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad] Karolina Jonderko pokazuje, jak sfotografować utratę kogoś bliskiego Sentymentalna wyklejanka, czyli recenzja najnowszej książki Kuby Dąbrowskiego Portrety z zamianą ról Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Michał Ostrowski: "Mieszkając w górach zapragnąłem zachować choć część tego co widzę nie tylko w pamięci" Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Cyberpunk i film noir spotykają się w wizji Londynu autorstwa Edo Zollo Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Fotograf stopił aparat w swoim dronie po tym, jak próbował zrobić zdjęcia gorącej lawy z bliska Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji