Fotograf założył kamerkę na aparat i pokazał, jak wygląda prawdziwy świat

Fotograf założył kamerkę na aparat i pokazał, jak wygląda prawdziwy świat
Monika Homan

10.07.2018 08:07, aktual.: 10.07.2018 10:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gabor Erdelyi dzieli się kulisami powstania swoich zdjęć w dość niestandardowy sposób. Założył na swój aparat małą kamerę i publikuje krótkie filmy w serii "Świat przed aparatem".

Gabor Erdelyi jest profesjonalnym fotografem z Węgier. Porzucił swoją karierę prawnika i zaczął robić zdjęcia. Pracuje dla międzynarodowych magazynów, fotografując między innymi aktorów, muzyków i tancerzy.

Podróże są ważną częścią życia Gabora. Przemierzając ziemie Azji, Europy i Ameryki poszukuje nowych wizualnych wrażeń. Zawsze ma przy sobie aparat i fotografuje wszystko, co uzna za ciekawe. W jego galerii, poza komercyjnymi pracami, znajdziecie przeróżne fotografie - od portretów, przez fotografię uliczną i dokumentalną, po krajobraz miejski i naturę.

Jego przyjaciele często pytają go, jak znajduje interesujące sceny i małe detale, które pojawiają się na jego fotografiach. Określenie sytuacji w której powstało konkretne zdjęcie sprawia mu czasem trudności. Gabor wykonuje tysiące zdjęć i przypomnienie sobie okoliczności powstania jednego konkretnego obrazu nie jest łatwe.

Kilka miesięcy temu na swoje Sony A 7R III założył małą kamerę i nakręcił ponad 100 krótkich filmów, które obrazują, jak naprawdę wygląda fotografowany przez niego świat. Te dwuminutowe filmiki są świetną okazją, żeby zobaczyć, jak bardzo różni się obraz świata widzianego przez wizjer aparatu, od tego "prawdziwego".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)