Vimeo powoli wprowadza odtwarzanie filmów w 4K

Na nową funkcjonalność czeka wielu ludzi, którzy chcą ładować i odtwarzać treści w 4K. Na razie odtwarzanie filmów UHD jeszcze nie jest dostępne dla wszystkich, ale wykonano już pierwsze poważne testy.

Trend do używania 4K jest niezaprzeczalny, podobnie jak miało to miejsce z Full HD kilka lat temu. Niedawno Vimeo ogłosiło, że będzie wspierać materiały w 4K. Póki co mamy do czynienia z możliwością ściągnięcia materiału w 4K, funkcja ta nie jest jeszcze dostępna w formie streamingu. Czyżby?

Filmowcy Philip Bloom i James Miller jako jedni z pierwszych wypróbowali streaming w 4K na Vimeo. Tak pisze o tym Philip:

“Kilka dni temu mój kolega James Miller wgrał materiał, który nagrał testując kamery Atomos Shogun 4K i Sony A7s. Powiedział, że można je odtworzyć w 4K. Powiedziałem mu, że nie jednak po kilku testach potwierdził swoje twierdzenie.”

Póki co nie jest to takie łatwe i wymaga kilku zabiegów. Funkcja działa tylko z nowym materiałem więc wszystko, co było już wgrane w 4K misi być ponownie załadowane, żeby można było to odtwarzać w 4K.

W tym momencie nie wiemy kiedy będzie dostępna pełna funkcjonalność filmów 4K oraz czy będzie to opcja premium.

Podziel się:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Średnioformatowy aparat wykonany ze skanera Epsona Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować Tak brzmi Symfonia Nikonów Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej Fascynujący projekt Muzeum Fotografii Polak potrafi – wykonujemy 2 miliardy zdjęć miesięcznie Fotografowanie aparatem, który nie potrzebuje obiektywu? Niedługo będzie to możliwe Ciekawy eksperyment: portrety kolodionowe na opakowaniach po negatywach Ile zniesie Nikon D3s? (Uwaga - drastyczne zdjęcia! :) Jak zmienić starą kartę hotelową w osłonę na wyświetlacz? Zbuduj sobie lustrzankę dwuobiektywową z kartonu Szaleni Rosjanie fotografują na jednym z siedmiu cudów świata Pakiet wtyczek marki Nik Software 70% taniej! 320-gigapikseli dookoła Londynu - zobacz największą na świecie panoramę 360 stopni

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie