Szybkie wygładzanie przejść tonalnych na skórze w Adobe Photoshop [wideoporadnik]

Korekta większych i drobniejszych niedoskonałości to tylko połowa sukcesu. Jak jednak poradzić sobie z agresywnymi przejściami tonalnymi?

mod. Klaudia Kaźmierczak

mod. Klaudia Kaźmierczak

Do czyszczenia cery z niedoskonałości najczęściej korzystam z metody frequency split połączonej z dodge&burn i innych klasycznych narzędzi korekcji. W ten sposób jestem w stanie łatwo poprawić to, co naturze poszło nie do końca tak, jakbyśmy sobie życzyli.

Obrabiaj skórę i zachowaj fakturę [wideoporadnik]

Obróbka skóry to temat rzeka — nie ma na nią jednego sprawdzonego sposobu. Każde zdjęcie jest inne i wymaga indywidualnego traktowania. Dzisiaj…

Co jednak z przejściami tonalnymi? Pędzej korekty czy stempel nie poradzą sobie z nimi zbyt dobrze. Jednak jeśli umiejętnie wykorzystamy warstwę z kolorem, wszystko pójdzie jak z płatka. Z resztą sami zobaczcie!

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Najczęstsze błędy w zarządzaniu marką wśród fotografów Naśladując National Geographic, czyli domowe fotopułapki w praktyce Szybkie metody gradacji kolorystycznej w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Fotografowanie pod wodą – podstawowe rady na dobry początek [poradnik] Krok po kroku: obróbka krajobrazów w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Metoda odwróconego filtra górnoprzepustowego - dobry sposób na wygładzenie skóry [wideoporadnik] Rodzaje i wielkości matryc - wszystko, co powinieneś wiedzieć [poradnik] Błyskawiczna i efektowna obróbka wakacyjnych zdjęć w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Frymografia: Gatunek pierwszej klasy Złota godzina - jak ją wykorzystać w naszych zdjęciach? [poradnik] Jak zostać zawodowym fotografem? Ile to kosztuje? Domowe studio fotograficzne, czyli jak zacząć cz.1