Adobe Photoshop Elements 14 - czy nowa wersja może zastąpić pełnego Photoshopa?

Adobe zaprezentowało nową wersję aplikacji Photoshop Elements 14 do zdjęć i Premiere Elements do obróbki wideo. Zapowiada się dużo nowych funkcji, które mogą zastąpić dużego Photoshopa.

Shake Reduction

Shake Reduction

Pod względem funkcji związanych z obróbką zdjęć Photoshop Elements 14 zapowiada wiele nowych rozwiązań. Funkcja Shake Reduction pozwala na usuwanie poruszenia na zdjęciach za pomocą jednego kliknięcia. Natomiast Dehaze usuwa zamglenie i rozmycie spowodowane przez wilgoć w powietrzu, co jest szczególnie pomocne przy fotografii krajobrazowej. Funkcja zaczerpnięta wprost z Photoshopa CC.

Dehaze

Koleje nowości to funkcja Speed Guided Edit, która pozwala na dodawanie rozmycia do zdjęć akcji, oraz Guided Edit, która będzie pomocna przy kadrowaniu do konkretnego rozmiaru. Użytkownicy Photoshop Elements 14 dostają także do dyspozycji nowe narzędzie Fine Detail Selection do zaznaczania włosów ludzi i zwierząt za pomocą prostego malowania, po zaznaczeniu resztą zajmuje się oprogramowanie.

Ulepszono także wyszukiwanie zarówno pod względem osób, program Photoshop Elements rozpoznaje twarze na zdjęciach i grupuje fotografie według osób, dzięki czemu można łatwo znaleźć. Ale także miejsc i wydarzeń. Poprawiono też możliwości łatwych poprawek, przez sugestię pięciu filtrów, które najbardziej pasują do naszego zdjęcia.

Photoshop Elements 14 będzie sprzedawany w tradycyjnej dystrybucji, a więc po zakupie klient otrzymuje dożywotnią licencję. W przeciwieństwie do pełnego Photoshopa, który jest sprzedawany tylko w abonamencie Creative Cloud.

Standardowa dystrybucja jest kolejnym plusem Elements, który przemawia do osób początkujących. Photoshop Elements 14 kosztuje 102,09 euro i ok 82 euro jako aktualizacja.

Czy rzeczywiście Photoshop Elements 14 może zastapić dużego Photoshopa? Profesjonalistom oczywiście nie, ale wielu amatorów nawet zaawansowanych nie potrzebuje rozbudowanej, graficznej funkcjonalności Photoshopa, wystarczy im spokojnie Photoshop Elements, które jak widać nadąża za najnowszymi funkcjami starszego brata.

Zobacz również: Sposoby wyostrzania zdjęć w Adobe Photoshop

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Pentax zaprezentował nowy, pełnoklatkowy obiektyw Już 1 października startuje 5. Opolski Festiwal Fotografii! 48 fotoreportaży o współczesnej Polsce i Polakach w jednym albumie Kraków Airport Instameet RED zapowiedział kamerę 4K "dla wszystkich" To My tworzymy świat: 
multimedialny konkurs Canon Nowe, bardzo jasne obiektywy Samyanga do bezlusterkowców Nowa edycja warsztatów fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem Znamy zwycięzców konkursu Insight Astrophotographer of the Year 2015 Ważne, nowe oprogramowanie do Olympusów OM-D E-M1 i E-M5 Mark II Niemiecki "Bild" przez jeden dzień bez zdjęć Sony A7S Mark II - nowy, pełnoklatkowy korpus z ISO 409 600 Zeiss Milvus - nowa linia obiektywów do wymagających matryc Aktualizacja presetów VSCO i promocja na zakup nowych W akcji CashBack Canona dostaniesz nawet 1200 zł przy zakupie nowego aparatu i do 800 zł za obiektyw Canon Cinema RoadShow już we wrześniu 120 megapikseli w nowej lustrzance i 8K w produktach wideo - nad tym pracuje Canon Olympus wstrzymuje sprzedaż modelu OM-D E-M10 Mark II Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.09. - 15.10.2015 Instagram wprowadza inne formaty poza kwadratem: pion i poziom Instagram wzdłuż i wszerz Rusza 7. edycja konkursu VIVA! Photo Awards „Some Things are Quieter than Others” Jacka Foty w Leica Gallery

Popularne w tym tygodniu:

Chris Niedenthal zablokowany na Facebooku za umieszczenie zdjęć z Marszu Niepodległości Podwójny cashback Fujifilm - zwrot nawet 1720 złotych za jeden produkt! Makijaż, który walczy z kamerami inwigilującymi obywateli ON1 Photo RAW 2018 depcze Lightroomowi po piętach Cashback Canona to najlepszy moment na kupowanie sprzętu fotograficznego Akumulator do aparatu wybuchł na lotnisku w USA. Linie lotnicze wprowadzają coraz większe ograniczenia Wyniki testu Pentaxa 645Z w DxO opublikowane po latach! Mimo wieku aparat wciąż stoi wysoko w rankingu Olympus Pro Tour - bezpłatne warsztaty fotografii portretowej z Arcadiusem Mauritzem Promocja ”Święta z Tamronem”. Kup obiektyw, a dostaniesz statyw lub monopod za złotówkę Polaroid kontra Fujifilm - wojna o białą ramkę Rusza zimowy cashback Olympusa Wypróbuj Hasselblada X1D-50c za jedyne 110 dolarów