Nowa aktualizacja Photoshopa CC pozwoli wam wybrać całą postać w automatycznym zaznaczeniu

Nowa aktualizacja Photoshopa CC pozwoli wam wybrać całą postać w automatycznym zaznaczeniu
Marcin Falana

30.11.2017 12:46, aktual.: 26.07.2022 18:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adobe właśnie zaprezentowało nowe, niesamowite narzędzie do zaznaczania, które pojawi się w najnowszej wersji Photoshopa CC. Funkcja Select Subject będzie pozwalać na automatyczne zaznaczanie jednym kliknięciem.

Selekcje i zaznaczenia to jedno z bardziej wymagających zajęć w Photoshopie, jeżeli nasz obiekt nie znajduje się na jednolitym tle to dokładne go wycięcie z tła zajmuje dużo czasu. “Select Subject”, czyli Zaznacz Obiekt to mowa funkcja, która wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję Adobe Sensei do rozpoznawania przedmiotów na zdjęciach i umożliwia ich zaznaczenie i wygodne wycięcie z tła.

Photoshop Sneak Peek: Select Subject in Photoshop CC

Obecnie do zaznaczania wykorzystujemy Szybką Selekcję, Magiczną Różyczkę, albo Lasso, jednak już w kolejnej wersji Photoshopa CC zaznaczanie obiektów może być znacznie łatwiejsze. Narzędzie Zaznacz Obiekt za pomocą jednego klinięcia będzie dawać punkt startowy, który pozwoli znacznie przyspieszyć proces zaznaczania. Następnie wystarczy delikatnie poprawić selekcję i gotowe. Funkcja będzie także aktywna przy innych selekcjach i maskach, dzięki czemu można będzie je edytować za jej pomocą.

Obraz
Obraz;

Zerknijcie na demo, które rzeczywiście robi wrażenie. Oczywiście przetestujemy tę funkcję jak tylko zostanie wprowadzona do najnowszej wersji Photoshopa CC.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)