Adobe Photoshop Elements 2018 potrafi otworzyć zamknięte oczy na zdjęciach

Adobe Photoshop Elements 2018 potrafi otworzyć zamknięte oczy na zdjęciach

Adobe Photoshop Elements 2018 potrafi otworzyć zamknięte oczy na zdjęciach
Marcin Falana
05.10.2017 13:23, aktualizacja: 26.07.2022 18:19

Photoshop Elements 2018 ułatwia wybieranie zdjęć, ich zaznaczanie i zmianę tła, ale najciekawiej zapowiada się możliwość podmiany zamkniętych oczu na otwarte z innego zdjęcia.

Adobe zaprezentowało nową wersję programu Photoshop Elements 2018, która jest małym Photoshop-em o całkiem sporych możliwościach i kilku nowinkach. Jeżeli nie potrzebujecie Photoshopa, a lubicie się bawić fotografią i jej prostą edycją, warto zwrócić uwagę na program Photoshop Elements.

Obraz

Nowa wersja łatwiejszego Photoshopa rozwija się wokół naszych wspomnień, co oznacza, że ich odnajdowanie na różnych kartach pamięci, dyskach i smartfonach, edycja i udostępnianie będzie jeszcze łatwiejsze.

Auto Curate - automatyczne wybieranie zdjęć

Nowe funkcje Photoshop Elements 2018 automatyzują nudne i żmudne zadania. Wszystko zaczyna się w Organizerze, który oferuje nową funkcję Auto Curate. Wykorzystuje ona sztuczną inteligencję i zaawansowane algorytmy, które pomogą wybrać najlepsze zdjęcia. Przynajmniej uznane za najbardziej udane przez program.

Get Creative with Photoshop Elements 2018

Jeżeli mamy np. 200 zdjęć możemy za pomocą Photoshop Elements wybrać automatycznie np. 15 z nich. Oczywiście do dyspozycji mamy inteligentne tagi i wiele możliwości katalogowania zdjęć.

Auto Curate your Best Photos with Photoshop Elements 2018

Automatic Selection - automatyczne wycinanie z tła

Jednym z trudniejszych zadań nawet w dużym Photoshopie jest wycinanie ludzi i przedmiotów z tła, a Photoshop Elements 2018 ma to znacznie ułatwić. Po wybraniu zdjęć możemy skorzystać z nowej funkcji Automatic Selection, która pozwala na łatwą selekcję z podmianą tła, tworzenie podwójnych ekspozycji z dwóch wybranych zdjęć, czy szybką artystyczną obróbkę.

Obraz

Jednak najciekawiej zapowiada się funkcja otwierania oczu, która pozwala zaznaczyć dwa zdjęcia i zastąpić zamknięte oko z jednego zdjęcia otwartym z drugiego. Biorąc pod uwagę szybkość tej edycji i jej efekty nawet duży Photoshop obsługiwany przez grafika nie poradził by sobie lepiej. Robiąc zdjęcia kilku osób warto wykonać kilka klatek, a program załatwi resztę.

Obraz

Premiere Elements 2018

Razem z premierą Photoshop Elements 2018 Adobe zaprezentowało też nową wersję programu do łatwej obróbki filmów Premiere Elements 2018. Premiere także wprowadza większą automatyzację. Pierwszą funkcją, która ją wykorzystuje, jest Smart Trim, która analizuje nasz film pod względem najciekawszych fragmentów. Następnie program wycina te fragmenty, które są gotowe do dalszej edycji.

Obraz

Premiere Elements 2018 ułatwia też wykonywanie krótkich filmików typu Boomerang, które znamy z Instagrama. Ciekawie zapowiada się też szybki retusz filmów z kamer sportowych. Program prosuje trochę linie, podnosi kontrast i poprawia kolory.

Obraz

Na polskiej stronie Adobe Photoshop Elements 2018 i Premiere Elements 2018 kosztują oddzielnie po 102,09 euro czyli około 440 zł. Kupują obie aplikacje razem oszczędzamy prawie 200 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)