Photoshop na iPada: Adobe zapowiada zmiany i nowe funkcje

Photoshop na iPada: Adobe zapowiada zmiany i nowe funkcje
Źródło zdjęć: © Adobe
Anna Rymsza

22.11.2019 10:49, aktual.: 26.07.2022 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adobe Photoshop dla iPada to początek wspaniałej przygody. Adobe zapowiada kolejne funkcje, które trafią do aplikacji dla tabletów Apple.

Photoshop dla iPada został zaprezentowany podczas konferencji Adobe MAX w listopadzie. Od początku było wiadomo, że aplikacja nie dostanie wielu ważnych funkcji desktopowego odpowiednika, ale Adobe zamierza dodawać je z czasem.

Pierwsza wersja Photoshopa dla iPada ma funkcje najpotrzebniejsze, czyli warstwy, maskowanie i narzędzia do retuszu. Aplikacja jest w stanie otworzyć pliki PSD mające tysiące warstw, co jest nie lada osiągnięciem programistów Adobe. Wszystkie zmiany są zapisywane w czasie rzeczywistym w chmurze Adobe, byś jako artysta nie musiał przejmować się tak przyziemnymi sprawami, jak kopiowanie plików.

Photoshop dla iPada w międzyczasie dostał możliwość korzystania ze wszystkich fontów z Adobe Fonts, jakimi dysponujesz na swoim iPadzie.

Photoshop dla iPada – co jeszcze szykuje Adobe?

Jeszcze w 2019 roku Adobe doda do nowej aplikacji szybkie zaznaczanie obiektu na zdjęciach. Tę funkcję wspomaga potężna sztuczna inteligencja Adobe Sensei. Prawdopodobnie nie ma drugiej aplikacji dla iPada, która byłaby w stanie tak szybko i precyzyjnie zaznaczać obiekty.

Obraz
© Adobe

Adobe planuje też poprawić pracę Photoshopa dla iPada z plikami w chmurze, by przyspieszyć synchronizację.

W pierwszej połowie 2020 roku pojawią się kolejne ulepszenia zaznaczania. Photoshop dla iPada dostanie między innymi pędzel do poprawiania krawędzi zaznaczeń (Refine Edge). To znacznie ułatwi zaznaczanie włosów, futra i obiektów o niejednorodnej powierzchni.

Obraz
© Adobe

Ponadto w przyszłym roku Photoshop dla iPada dorobi się krzywych tonalnych jako warstwy dopasowania. Adobe zapowiada, że będzie kontynuować prace nad tym typem warstw. Photoshop dla iPada dostanie też ten sam system rozpoznawania siły nacisku rysika, z którego można skorzystać we wspaniałej aplikacji do malowania Adobe Fresco oraz możliwość obracania obszaru roboczego.

Fotografów ucieszy integracja z Adobe Lightroom na iPadzie. Będzie można wygodnie obrobić zdjęcie i szybko przejść do retuszu na tablecie.

Jak skorzystać z Photoshopa dla iPada?

Żeby używać Photoshopa dla iPada, musisz przede wszystkim mieć obsługiwany model iPada z systemem iPad OS 13.1:

  • iPad Pro (Wi-Fi, Wi-Fi i LTE)
  • iPad Pro 12,9 cala 1. i 2. generacji
  • iPad Pro 10,5 cala
  • iPad Pro 9,7 cala
  • iPad 5. generacji
  • iPad Mini 4
  • iPad Air 2

W Photoshopie dla iPada możesz oczywiście używać Apple Pencil 1 i 2.

Photoshop dla iPada jest dostępny w abonamencie Creative Cloud razem z Photoshopem CC. Dostępna jest też darmowa wersja próbna aplikacji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)