Adobe Photoshop Elements 15 - nowe funkcje znane z dużej wersji

Adobe Photoshop Elements 15
Adobe Photoshop Elements 15
Marcin Falana

06.10.2016 11:22, aktual.: 26.07.2022 18:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Adobe wypuściła najnowszą wersję Photoshopa dla początkujących, czyli Photoshop Elements 15. Najnowsza wersja wprowadza między innymi obsługę dotykowego ekranu, narzędzia do obróbki wielu zdjęć, ulepszone wyszukiwanie oraz możliwość edycji rysów twarzy.

Adobe Photoshop Elements to program do obróbki zdjęć i obrazów dla początkujących. Nie znaczy to jednak, że nie obrobimy w nim zdjęć na wysokim poziomie. Najnowsza wersja wprowadza kilka nowych funkcji. Jedną z nich są Inteligentne Znaczniki - Smart Tag, czyli inteligentne oznaczanie zdjęć. Oprogramowanie wykonuje je automatycznie rozpoznając, co jest na obrazach np. pies, urodziny itd. Ma to pomóc w wyszukiwaniu konkretnych zdjęć w ogromnych, cyfrowych bibliotekach.

Adobe Photoshop Elements 15
Adobe Photoshop Elements 15

Funkcja umożliwiająca edycję rysów twarzy niedawno została wprowadzona w Photoshopie CC, teraz także wersja Elements umożliwia poprawianie uśmiechów czy przymrużonych oczu. Natomiast zakładki Quick Edit oraz Organizer zyskały możliwość obsługi dotykiem oraz wprowadzania zmian do dużej liczby zdjęć, co znacznie przyspiesza pracę. Nowością jest także możliwość rozmycia tła, co daje dynamiczne zdjęcia akcji.

Adobe Photoshop Elements 15
Adobe Photoshop Elements 15

Poza tym pojawiły się nowe narzędzia do zabawy z tekstem, indywidualne ramki, oraz filtry, które umożliwiają szybką obróbkę z dostosowaniem szczegółów. Adobe nie zapomniało o mediach społecznościowych, na których jeszcze łatwiej umieścimy swoje treści.

Adobe Photoshop Elements 15
Adobe Photoshop Elements 15

Adobe zaprezentowało także najnowszą wersję programu Premiere Elements 15, który jest dedykowany do obróbki filmów. W najnowszej wersji wprowadzono funkcję usuwania zamglenia dehaze, którą znamy z Photoshopa CC i Elements oraz wprowadzono obsługę dotykowych ekranów. Poza tym nowością jest możliwość wykonywania klipów filmowo-zdjęciowych oraz funkcja umożliwiająca dopasowanie ścieżki dźwiękowej.

Dobrą wiadomością jest pozostawianie na rynku wersji „pudełkowej", oczywiście możemy ją też ściągnąć z Internetu, jednak mamy program z dożywotnią licencją bez potrzeby aktualizacji i opłaty abonamentu, jak ma to miejsce w pakiecie fotograficznym Adobe, który obejmuje Photoshopa CC oraz Lightrooma.

Adobe Photoshop Elements 15 to wydatek 102,09 euro, natomiast zestaw z Premiere Elements 15 to już 153,75 euro. Aktualizacja Photoshop Elements zaczyna się od 84 euro.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)