Fotografowanie w Internecie kontra rzeczywistość

Spotkaliście się w internecie z przesłodkimi zdjęciami par i fotkami z super wakacji? Na pewno tak! Zobaczcie jak wyglądają kulisy takich sesji z przymrużeniem oka.

Media społecznościowe i inne treści internetowe sprawiają, że życie wygląda pięknie. Niejednokrotnie zdecydowanie lepiej niż w rzeczywistości. Wietnamski artysta stworzył krótki komiczny filmik pokazujący jak fałszywe może być życie po drugiej stronie monitora oraz jak je dobrze udawać.

Manipulacja obrazem jest znana od dziesiątek lat, w końcu po to powstały reklamy i mass media, tymczasem wraz z postępem cywilizacyjnym wdarło się to również do codziennego życia. Ludzie zapominają jak wspaniałe jest prawdziwe życie i często przez brak czasu na nie zaczynają po prostu udawać. Ale czy jest sens?

Nie lepiej odejść od komputera i zacząć żyć? Na co czekacie? Do dzieła!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Ten fotograf zdecydowanie nie wie, do czego służy parasolka odbijająca Kot pod opieką fotografa. To musiało się tak skończyć Ten unikalny film poklatkowy sprawi, że naprawdę poczujecie klimat Austrii Kodak będzie walczył z koronawirusem. Akcje firmy poszły w górę ponad 2000%! Fotografia przyszłości: Sony patentuje fotograficzną soczewkę kontaktową Jak działa obiektyw filmowy? Nagranie z błyskawicznej sesji fotograficznej Baracka Obamy Plastic Bullet - nowa aplikacja do zdjęć na iPhone'a Ten miniaturowy aparat potrafi robić zdjęcia Pierwsza animacja, dzięki której poczujesz się jak na powierzchni komety Wiewiórka gwizdnęła GoPro - zobaczcie jak wygląda świat z jej perspektywy Fotograf przygotował się do wykonania zdjęcia Superksiężyca aż 4 lata. Teraz fotografią zainteresowała się NASA

Popularne w tym tygodniu:

Łazik Curiosity zrobił ogromne selfie podczas swojej wycieczki po Marsie Skandaliczna naga sesja w Dubaju: 40 modelek i 1 fotograf. Co najmniej 12 osób zatrzymano Trytytki rozwiążą każdy problem, nawet na Marsie. Zdjęcie NASA to nie fotomontaż Zdjęcie dnia. Rolnik przypadkiem natrafił na groby sprzed 4000 lat Zdjęcie dnia. Droga Mleczna widziana z kosmosu Mars na niezwykłym zbliżeniu. NASA udostępnia nowe zdjęcie Strażak celował do czarnoskórego fotografa z broni. Teraz stanie przed sądem