Fotografowanie w Internecie kontra rzeczywistość

Spotkaliście się w internecie z przesłodkimi zdjęciami par i fotkami z super wakacji? Na pewno tak! Zobaczcie jak wyglądają kulisy takich sesji z przymrużeniem oka.

Media społecznościowe i inne treści internetowe sprawiają, że życie wygląda pięknie. Niejednokrotnie zdecydowanie lepiej niż w rzeczywistości. Wietnamski artysta stworzył krótki komiczny filmik pokazujący jak fałszywe może być życie po drugiej stronie monitora oraz jak je dobrze udawać.

Manipulacja obrazem jest znana od dziesiątek lat, w końcu po to powstały reklamy i mass media, tymczasem wraz z postępem cywilizacyjnym wdarło się to również do codziennego życia. Ludzie zapominają jak wspaniałe jest prawdziwe życie i często przez brak czasu na nie zaczynają po prostu udawać. Ale czy jest sens?

Nie lepiej odejść od komputera i zacząć żyć? Na co czekacie? Do dzieła!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Nikon D850 jest poddawany ekstremalnym testom. Zobacz to na własne oczy Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa To nie są prawdziwe małpy! Zobacz, jak PBS ukryło kamery Pulse - wszystko, czego potrzebujesz do pełnej obsługi aparatu ze smartfona Prezent od NASA: Dowiedz się, co zarejestrował Teleskop Hubble’a w twoje urodziny Sesja z dziećmi to nic trudnego? Jesteście w ogromnym błędzie Przyroda odradza się przez pandemię koronawirusa. Pokazują to liczne filmy i zdjęcia Bajkowy film poklatkowy z miejsca, gdzie niebo łączy się z lądem Oto jak rosyjska ciężarówka zyskała nowe życie dzięki fotografii Picturesqe - sztuczna inteligencja do selekcji zdjęć Darmowy poradnik Nowojorskiego Instytytutu Fotografii Filmowanie w 4K przy użyciu Microsoft Lumii 950 oraz obiektywów Nikona

Popularne w tym tygodniu:

Christian Paul w warszawskim Studio Chmury? Realizował tam lookbooka W maseczce czy bez? Zobacz, jak zasłona działa podczas kaszlu Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać Zobacz ponad 2 tys. roślin biorących udział w koncercie na żywo w Barcelonie Co roku powstawały tam MILIONY zdjęć, ale nie w tym. Festiwal balonów się nie odbędzie Ludzkie ciało świeci w ciemności! Udało się to sfotografować Profesjonalni fotografowie Getty Images będą robili zrzuty ekranu z gry wideo 72-latka wielokrotnie raniona przez bizona. Chciała zrobić zdjęcia Raspberry Pi 4 zamieniło stary zabawkowy aparat w całkiem ciekawą cyfrówkę Chciała zrobić zdjęcie z dzikim niedźwiedziem. Przeliczyła się Canon zamierza odpalić swojego satelitę. Ale właściwie po co…? Satelita Canona stracony przez nieudany lot rakiety