To koniec selfie sticka! Teraz zrobisz "dzióbek" w inny sposób

To koniec selfie sticka! Teraz zrobisz "dzióbek" w inny sposób
Marcin Watemborski

09.03.2018 09:24, aktual.: 26.07.2022 18:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook przechodzi sam siebie. Gigant medialny postanowił ułatwić sprawę miłośnikom selfie i zamiast kazać nam używać popularnego kijka, proponuje... robota do selfie! To urządzenie miałoby automatycznie robić nam zdjęcia.

Selfie, czyli ”zdjęcie z dzióbkiem”, ”focia z ręki”, ”samoj*bka”. Jakkolwiek je nazwiemy, wiemy o co chodzi. Każdy je robi – i nie zaprzeczycie temu. Facebook zgłosił patent do amerykańskiego urzędu, w którym przedstawia robota. Ma on być naszym osobistym paparazzo. Dzięki wbudowanemu aparatowi, mikrofonowi oraz ekranikowi ma dokumentować chwile godne wrzucenia na Instagram.

Jest to chyba jedna z najbardziej absurdalnych rzeczy, o jakich ostatnio słyszałem. Robot ma również mieć opcję prowadzenia wideokonferencji na Facebooku oraz mieć miejsce na bagaż. Oczywiście został wyposażony w system chłodzenia. Za pomysł odpowiada Scott C. Wiley.

Tak ma wyglądać robot Facebooka.
Tak ma wyglądać robot Facebooka.

Jedyne zastosowanie, jakie widzę dla tego urządzenia to różne uroczyste wydarzenia, gdzie niezbędne jest prowadzenie transmisji na żywo, ale brakuje do tego ludzi. Zapewne robot sprawdzi się też w dużych korporacjach podczas szkoleń, czy spotkań z ”górą”. Przyznacie, że człowiek, który wyprowadzałby robota na spacer, by robił mu zdjęcia, wyglądałby zwyczajnie śmiesznie. Ciekawe jakby zareagowała rodzina posiadacza takiego urządzenia podczas różnych uroczystości. Może powstałyby specjalne wersje na ślub, Boże Narodzenie czy inne okoliczności?

Na główce robota znajdzie się kamera, mikrofon oraz ekran.
Na główce robota znajdzie się kamera, mikrofon oraz ekran.

Z drugiej strony – załóżmy, że to się przyjmie. Co z prywatnością? Przecież takie urządzenie zaburza kompletnie jej poczucie, tym bardziej, że dane na pewno byłyby magazynowane w serwerach Facebooka lub innych. W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe, a raczej nie chcielibyście, by na przykład filmik z waszego spaceru z dziećmi trafił bez problemu do wszystkich. Widzę w tym dość duże zagrożenie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)