#tetrischallenge, czyli nowa moda w sieci mobilizuje służby państwowe

#tetrischallenge, czyli nowa moda w sieci mobilizuje służby państwowe

#tetrischallenge, czyli nowa moda w sieci mobilizuje służby państwowe
Źródło zdjęć: © © OSP Mosina / [Facebook](https://www.facebook.com/remizacompl/)
Paweł Ziemiński
18.09.2019 07:55, aktualizacja: 26.07.2022 15:38

Media społecznościowe żyją chwilowymi trendami. Najnowszy z nich to #tetrischallenge, czyli zdjęcia typu flat-lay (przedmioty ułożone na płasko, fotografowane z góry), na których zobaczymy wyposażenie służb państwowych różnych krajów. Polacy nie zostali w tyle!

Czym jest ”knolling”?

”Knolling” to jeden z gorętszych trendów na Instagramie. To typ zdjęć flat-lay, na których aparat jest ustawiony nad fotografowanymi obiektami pod kątem 90 stopni do podłoża. Przeważnie stosuje się go do pokazania wyposażenia plecaka, torby lub różnych stylizacji.

Ten styl ma swój początek w sposobie prezentowania zawartości na opakowaniach i w instrukcjach klocków LEGO. Sprawdźcie sami, jeśli macie zestaw w domu. Na jednej ze stron zobaczycie spis elementów w pudełku oraz ich ilość na wykonanym w przejrzysty sposób zdjęciu.

#tetrischallenge służb państwowych

Nowością jest jednak #tetrischallenge, czyli wyzwanie w mediach społecznościowych, do którego - o dziwo - przystąpiły nawet służby państwowe. I to z całego świata. Na fotografiach z powietrza zobaczymy nie tylko wozy służb, ale również ich całe wyposażenie oraz stroje.

To ciekawe zjawisko pozwala porównać wyposażenie oddziałów straży pożarnej, policji, pogotowia i innych służb z różnych krajów. Oczywiście nie zabrakło też polskiej reprezentacji. Rzućcie okiem na to, jak prezentuje się wyposażenie Polaków. Nie wygląda to najgorzej, prawda?

Holendrzy rzucili polskiej policji wyzwanie na Twitterze. Mamy nadzieje, że nasze służby podejmą rękawicę!

Poniżej możecie zobaczyć służby z innych krajów. Wygląda to naprawdę interesująco! Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjeć tego typu, obserwujcie na Twitterze oraz Instagramie tagi: #tetrischallenge oraz #knolling.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)