Selfie? Dlaczego nie! Zobaczcie zabawny musical o kulturze mediów społecznościowych

Muzyczny kanał na YouTube – AVbyte – stworzył krótki filmik pod tytułem „Selfie: The Musical”. Zobaczcie jak w krzywym zwierciadle jest ukazana panująca obecnie kultura.

W dzisiejszych czasach, zdominowanych przez media społecznościowe jak Facebook oraz Instagram, prawie wszyscy robią selfie. To chęć pokazania siebie, pewnego rodzaju lansu, ale w niektórych przypadkach urasta to do rangi sztuki. Znam kilku fotografów, którzy mogliby zrobić świetną wystawę na podstawie tylko i wyłącznie swoich fotek.

Pewien Irlandczyk opanował sztukę robienia selfie ze zwierzętami do perfekcji

29-letni Allan Dixon z Irlandii zyskał tytuł „prawdziwego doktora Dolittle”. Facet potrafi przekonać zwierzaki do pozowania z nim do selfie.

Czy nie uważacie, że selfie są oznaką jakiegoś rodzaju samotności albo leczenia kompleksów? Pamiętam czasy, kiedy byłem młodszy i na wycieczkach z rodzicami, czy wyjazdach szkolnych zawsze prosiliśmy kogoś, by zrobił nam zdjęcie — nie odwracaliśmy aparatu. Faktycznie – nie mieliśmy możliwości wykadrowania wtedy zdjęcia, ale nikt o tym nie myślał – chodziło o pamiątkę – mało kto zastanawiał się jak wyjdzie, bo liczyła się chwila i miejsce, w którym jesteśmy. Nie pozowaliśmy. Media społecznościowe wywierają na nas potrzebę kreowania własnego ja – pokazania się na potrzeby chwili.

Żadnych kijków do selfie!

Pamiętam, że kiedyś mój znajomy, który jest muzykiem, odbył dość głośną dyskusję z młodą fanką na temat robienia zdjęć. Dziewczyna podeszła do niego i pierwsze, o co zapytała to to, czy mogą zrobić sobie selfie. Reakcja kumpla była dość szybka i prosta - „Czy zamiast robić sobie ze mną idiotyczne zdjęcie, nie możesz zapytać, co u mnie słychać, albo skomentować koncertu?”. Skończyło się na tym, że dziewczyna odeszła zmieszana.

Ta i wiele innych sytuacji, których byłem świadkiem, skłoniła mnie do zastanowienia się nad tym, czy faktycznie powinniśmy robić zdjęcia zawsze i wszędzie? A jak wy myślicie? Często robicie selfie? Szczerze się przyznam – ja jestem od tego uzależniony.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Przez odmienny wygląd porzucili ją rodzice. Teraz Xueli Abbing pozuje dla Vogue Chłopak udawał modela na Tygodniu Mody. Oszukał fotografów i gwiazdy Wybuchy Etny na niesamowitych zdjęciach satelitarnych Łowca burz wyzwał retuszera od “złodziei” i “oszustów” To może być najstarszy aparat, jaki trafił do sprzedaży. Pochodzi z około 1840 roku! Chciał zrobić tygrysowi zdjęcie z bliska. Drapieżnik przejął inicjatywę Narodziny planety zostały pierwszy raz ujęte na zdjęciach Symulator aparatów fotograficznych online? Zdjęcie dnia. 39 lat od pacyfikacji kopalni "Wujek". Czołg T-55 przypomina o tragedii Niesamowite zdjęcia z Norylska. Spadło tam tyle śniegu, że ludzie nie mogą się odkopać Polaroid Swing, czyli animowane scenki na iPhone Tak wyglądaliśmy 70 lat temu. Fotografowie w czasach Wielkiego Kryzysu

Popularne w tym tygodniu:

Sęp w Warszawie? Zdjęcie nie kłamie Operator był szybszy niż zawodowi biegacze. Przebił wszystkich w wyścigu na 100 metrów Nieznajomy śledził modelkę i patrzył, jak śpi. Dziewczyna pokazała nagrania światu Ten film zaskoczył świat. Dlaczego słoń wprosił się do kuchni? Dziwne nagranie "ducha" wywołało poruszenie. Wyjaśniamy to zjawisko Podwójne zaćmienie Słońca. Taki widok można było zobaczyć nad Polską Nagroda Pulitzera. Wyróżnienie dla 18-latki, która wyciągnęła telefon z kieszeni Ujął UFO na filmie. Wierzysz, że to obca cywilizacja? Jedno zdjęcie wystarczy, by Facebook podrobił twój podpis. Uważaj, co wrzucasz Jak szybko porusza się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna? Widać to na zdjęciu Canon: Kamery ze sztuczną inteligencją wpuszczą tylko uśmiechniętych pracowników Fotograf odnalazł prawdziwy skarb. O tych zdjęciach ktoś zapomniał