Selfie? Dlaczego nie! Zobaczcie zabawny musical o kulturze mediów społecznościowych

Muzyczny kanał na YouTube – AVbyte – stworzył krótki filmik pod tytułem „Selfie: The Musical”. Zobaczcie jak w krzywym zwierciadle jest ukazana panująca obecnie kultura.

W dzisiejszych czasach, zdominowanych przez media społecznościowe jak Facebook oraz Instagram, prawie wszyscy robią selfie. To chęć pokazania siebie, pewnego rodzaju lansu, ale w niektórych przypadkach urasta to do rangi sztuki. Znam kilku fotografów, którzy mogliby zrobić świetną wystawę na podstawie tylko i wyłącznie swoich fotek.

Pewien Irlandczyk opanował sztukę robienia selfie ze zwierzętami do perfekcji

29-letni Allan Dixon z Irlandii zyskał tytuł „prawdziwego doktora Dolittle”. Facet potrafi przekonać zwierzaki do pozowania z nim do selfie.

Czy nie uważacie, że selfie są oznaką jakiegoś rodzaju samotności albo leczenia kompleksów? Pamiętam czasy, kiedy byłem młodszy i na wycieczkach z rodzicami, czy wyjazdach szkolnych zawsze prosiliśmy kogoś, by zrobił nam zdjęcie — nie odwracaliśmy aparatu. Faktycznie – nie mieliśmy możliwości wykadrowania wtedy zdjęcia, ale nikt o tym nie myślał – chodziło o pamiątkę – mało kto zastanawiał się jak wyjdzie, bo liczyła się chwila i miejsce, w którym jesteśmy. Nie pozowaliśmy. Media społecznościowe wywierają na nas potrzebę kreowania własnego ja – pokazania się na potrzeby chwili.

Żadnych kijków do selfie!

Pamiętam, że kiedyś mój znajomy, który jest muzykiem, odbył dość głośną dyskusję z młodą fanką na temat robienia zdjęć. Dziewczyna podeszła do niego i pierwsze, o co zapytała to to, czy mogą zrobić sobie selfie. Reakcja kumpla była dość szybka i prosta - „Czy zamiast robić sobie ze mną idiotyczne zdjęcie, nie możesz zapytać, co u mnie słychać, albo skomentować koncertu?”. Skończyło się na tym, że dziewczyna odeszła zmieszana.

Ta i wiele innych sytuacji, których byłem świadkiem, skłoniła mnie do zastanowienia się nad tym, czy faktycznie powinniśmy robić zdjęcia zawsze i wszędzie? A jak wy myślicie? Często robicie selfie? Szczerze się przyznam – ja jestem od tego uzależniony.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Zawsze patrz, gdzie zostawiasz aparat, bo może to się skończyć naprawdę źle Co się stanie jeżeli zapiszemy zdjęcie 500 razy? Do czego przyda się wysłużony aparat fotograficzny? Co jest lepsze: stary Nikon 50 mm f/1.2 czy nowy Nikkor 50 mm f/1.4 Aparat Socialmatic - czy Instagram przestanie być tylko aplikacją? Google opracowało algorytm, który bez problemu usunie znak wodny ze zdjęcia Urocza wiewiórka uchwycona w locie Podróż w czasie z Google Earth: Warszawa na zdjęciach z 1935 i 1945 roku Dokument o tym, jak powstał „Lunch na drapaczu chmur” Złoty DJI Phantom 4 do kupienia za 20 tysięcy funtów Ten unikalny film poklatkowy sprawi, że naprawdę poczujecie klimat Austrii Chcesz robić zdjęcia z ISS? Bilet kosztuje jedyne 60 mln dolarów

Popularne w tym tygodniu:

86-letni dziadkowie zapozowali do zdjęć ekstrawaganckich ubrań wnuczka Niedźwiadek kontempluje tęczę - niesamowite zdjęcia Piękna przyjaźń staruszki i jej psa utrwalona na zdjęciach Photoshop skończył 30 lat. Zobacz jak wyglądała jego pierwsza wersja Dwóch fotografów wychowało lisa. Odwdzięcza im się pozowaniem Zarabiają na kotach. Za jeden post można dostać 60 tysięcy złotych W USA kobieta podszywała się pod fotografkę dziecięcą, by porwać niemowlę Nissan GT-R przerobiony na niesamowity samochód do kręcenia Dla sławy na Instagramie zrobią wszystko. Śmieje się z nich cały świat Zobacz, jak działają systemy laserowej neutralizacji dronów Panasonic opracował wizjer dla daltonistów Selfie-turystyka. Czy potrafimy podróżować bez robienia zdjęć?