Selfie? Dlaczego nie! Zobaczcie zabawny musical o kulturze mediów społecznościowych

Muzyczny kanał na YouTube – AVbyte – stworzył krótki filmik pod tytułem „Selfie: The Musical”. Zobaczcie jak w krzywym zwierciadle jest ukazana panująca obecnie kultura.

W dzisiejszych czasach, zdominowanych przez media społecznościowe jak Facebook oraz Instagram, prawie wszyscy robią selfie. To chęć pokazania siebie, pewnego rodzaju lansu, ale w niektórych przypadkach urasta to do rangi sztuki. Znam kilku fotografów, którzy mogliby zrobić świetną wystawę na podstawie tylko i wyłącznie swoich fotek.

Pewien Irlandczyk opanował sztukę robienia selfie ze zwierzętami do perfekcji

29-letni Allan Dixon z Irlandii zyskał tytuł „prawdziwego doktora Dolittle”. Facet potrafi przekonać zwierzaki do pozowania z nim do selfie.

Czy nie uważacie, że selfie są oznaką jakiegoś rodzaju samotności albo leczenia kompleksów? Pamiętam czasy, kiedy byłem młodszy i na wycieczkach z rodzicami, czy wyjazdach szkolnych zawsze prosiliśmy kogoś, by zrobił nam zdjęcie — nie odwracaliśmy aparatu. Faktycznie – nie mieliśmy możliwości wykadrowania wtedy zdjęcia, ale nikt o tym nie myślał – chodziło o pamiątkę – mało kto zastanawiał się jak wyjdzie, bo liczyła się chwila i miejsce, w którym jesteśmy. Nie pozowaliśmy. Media społecznościowe wywierają na nas potrzebę kreowania własnego ja – pokazania się na potrzeby chwili.

Żadnych kijków do selfie!

Pamiętam, że kiedyś mój znajomy, który jest muzykiem, odbył dość głośną dyskusję z młodą fanką na temat robienia zdjęć. Dziewczyna podeszła do niego i pierwsze, o co zapytała to to, czy mogą zrobić sobie selfie. Reakcja kumpla była dość szybka i prosta - „Czy zamiast robić sobie ze mną idiotyczne zdjęcie, nie możesz zapytać, co u mnie słychać, albo skomentować koncertu?”. Skończyło się na tym, że dziewczyna odeszła zmieszana.

Ta i wiele innych sytuacji, których byłem świadkiem, skłoniła mnie do zastanowienia się nad tym, czy faktycznie powinniśmy robić zdjęcia zawsze i wszędzie? A jak wy myślicie? Często robicie selfie? Szczerze się przyznam – ja jestem od tego uzależniony.

Zobacz również: Sony A7S vs Canon 5D Mark III, porównujemy możliwości filmowe

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Bruce Gilden „Face" - fascynująca, ale trudna lektura dla fanów fotografii Chłopiec z aparatem zamiast głowy Dlaczego DxO nie testuje matryc X-Trans? Przyszłość jest bliżej niż myślicie – oto Eyeborg, człowiek z kamerą zamiast oka Właściciel uwiecznia przygody psa podczas wspaniałych podróży Dlaczego zdjęcie ziemniaka sprzedano za 1 mln euro? Tak wygląda projekcja "Nienawistnej ósemki" na taśmie 70 mm Sąd stwierdził, że małpa nie może mieć praw do własnego selfie Piękno renesansowego obrazu uchwycone na noworocznym zdjęciu Sposób na realizm w filmie „Zjawa”? Nagranie go całkowicie przy świetle zastanym Pewien Irlandczyk opanował sztukę robienia selfie ze zwierzętami do perfekcji Zrób to sam: Osłonka do fotograficznego monitora za 20 zł Jak działa mechanizm lustra w nowych Canonach? Nowy algorytm MIT zbada jak bardzo Twoje zdjęcia zapadają w pamięć Powietrzne malowanie światłem z... drona Automatyzacja w fotografii, czyli nowy poziom malowania światłem Firma Canon stworzyła piękną miniaturkę modelu EOS 5DS z dwoma obiektywami Nieszczęśliwe wypadki aparatów: Sony w lawie Fotografowanie w Internecie kontra rzeczywistość Ewolucja aparatów wyjaśniona w 11 portretach BBC fotografuje i nagrywa filmy... sztucznym pingwinem Oto pomysł jak połączyć fotograficzną teorię z praktyką Zobacz kolorowe zdjęcia Paryża sprzed 100 lat

Popularne w tym tygodniu:

Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite! Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C