Spotkania przy kawie z Filipem Springerem

Wraz z firmą Olympus serdecznie zapraszamy na październikowe i listopadowe spotkania autorskie z Filipem Springerem. Będzie szansa na swobodną rozmowę o fotografii, podróżach i sprzęcie w miłej atmosferze, przy filiżance kawy.

© Filip Springer

Reporter i fotograf, Filip Springer ukończył archeologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Gdyni, Jeleniej Górze i Łodzi. Publikuje w prasie ogólnopolskiej, regularnie współpracuje z Tygodnikiem Polityka. Jego książka reporterska „Miedzianka. Historia znikania” znalazła się m. in. w finale Nagrody Literackiej Nike oraz była nominowana do kilku innych nagród. W 2012 roku ukazała się jego druga książka „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u". Współpracował z PWSTiF w Łodzi, Amnesty International Polska, Greenpeace Polska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fundacją Imago Mundi, Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Katowice 2016. Wykładał na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, obecnie współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie.

Miasto Archipelag to najnowszy projekt Filipa Springera. Reporterska podróż, w którą nas zabiera, wiedzie przez dawne miasta wojewódzkie. Pokazuje zmiany, nastroje, ludzkie życia, które nadal toczą się swoim rytmem. Filip Springer ma okazje poznać wspomnienia związane z tamtymi miejscami, począwszy od dynamicznego rozkwitu gospodarczego, aż po czasy skrajnego wyludnienia. Jest to testament czasów, nieznanych przez młode pokolenia dzisiejszej Polski.

Co jest do roboty w Koninie, Radomiu czy Lesznie? Wiele spośród tych miejsc popada w zapomnienie, aczkolwiek nadal tętnią życiem kulturalnym. Spotkania, wystawy, różnego rodzaju eventy, giną jednak pośród stereotypów panujących w polskim społeczeństwie, jak zła sława Wałbrzycha czy Sosnowca.

Całość swej podróży i doświadczeń Filip Springer zawarł w książce "Miasto Archipelag", które opatrzone zostały dokładną dokumentacją fotograficzną. To pierwszy taki dokumentalny eksperyment w Polsce, który wykorzystuje Internet, media społecznościowe, a także ścisłą współpracę z opiniotwórczym tygodnikiem i rozgłośnią radiową. Jego kulminację stanowi publikacja reporterskiej książki, której powstawanie wszyscy mogą śledzić niemalże w czasie rzeczywistym, od samego początku.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp na spotkania jest bezpłatny i nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Miejsca i daty spotkań • 5.10.2016 – Inowrocław
 • 7.10.2016 – Piła
 • 12.10.2016 – Warszawa
 • 17.10.2016 – Jelenia Góra
 • 21.10.2016 – Płock
 • 23.10.2016 – Kalisz
 • 26.10.2016 – Krosno
 • 27.10.2016 – Przemyśl
 • 29.10.2016 – Kraków
 • 3.11.2016 – Poznań
 • 5.11.2016 – Gdynia
 • 6.11.2016 – Gdańsk
 • 7.11.2016 – Elblag
 • 8.11.2016 – Koszalin
 • 14.11.2016 – Opole
 • 15.11.2015 – Częstochowa
 • 28.11.2016 – Warszawa

  Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://partner.olympus.pl/spotkania-autorskie-z-filipem-springerem/
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [październik 2016] Fotoblogia.pl poszukuje współpracowników do pisania tekstów Targi Photokina 2016 pokazały, że branża fotograficzna się nie kończy, a jedynie zmienia na lepsze Canon na targach Photokina 2016, czyli uwieczniaj, przechowuj i dziel się Byliśmy na Instameet Canon - inspirującym spotkaniu Instagramowiczów z Wrocławia Uwieczniaj, przechowuj i dziel się Firma Quadralite zaprasza na warsztaty z podstaw fotografii Instameet Canon - zwiedzaj Wrocław i testuj najnowszy sprzęt fotograficzny Firma Olympus zaprasza na interaktywną wystawę Perspective Playground w Kolonii Photokina 2016 - relacja z największych targów sprzętu fotograficznego Startuje szósta edycja warsztatów fotografii podróżniczej Marcina Dobasa Startuje nowa edycja konkursu Nikon Photo Contest na 100-lecie firmy Nikon Rusza 6. edycja TIFF FESTIVAL we Wrocławiu. Zobaczcie co nas czeka Poznaj zwycięskie zdjęcia wyłonione w konkursie Bird Photographer of The Year 2016 Fujifilm zaprasza na warsztaty X-T2 Show w Warszawie Leica 6x7 Gallery Warszawa zaprezentuje prace Wacława Wantucha - mistrza polskiego aktu Tokina zaprasza na krajobrazowo-owczarskie warsztaty w Pieninach Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [sierpień - wrzesień 2016] Fotograficzne Mistrzostwa Świata w Fifa 16 - Daily Vlog #3 Fotograficzne Mistrzostwa Świata w Fifa 16 #WROCŁAW Była Minolta, jest Sony. To już 10 lat! Przed nami kolejna edycja warsztatów fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem i Kubą Kaźmierczykiem. Mamy dla was ofertę zniżkową! Rowerem z Wrocławia do Lublina - Eastreet, OKO i Wiktor Franko - Daily Vlog #2 Stwórz naturalny portret i wygraj warsztaty Profi Post Photo z House of Retouching