Wystawa SINGLE SHOT - 30 kadrów najlepszych polskich fotografów w nowej galerii Instytutu Fotografii Fort

Prezentacja prac w ramach wystawy SINGLE SHOT skupi się na prezentacji fotografii 30 polskich twórców. Za przesłanie ekspozycji przyjęto relację między fotografem, zdjęciem i jego opisem.

© Paweł Fabjański

Pod koniec listopada 2016 roku rozpocznie swoją działalność Galeria Instytutu Fotografii Fort w Warszawie. Z okazji otwarcia zorganizowano wystawę SINGLE SHOT, która składa się z 30 pojedynczych kadrów różnych autorów. Zdjęcia nie są ze sobą w żaden sposób związane, jednak za każdym z nich kryje się jakaś historia. Wystawa ma na celu pokazanie tworzącego się dysonansu pomiędzy fotografią, a jej opisem. Gdy tekst nie współgra z obrazem, znaczenie zdjęcia może zostać mocno wypaczone.

Fundacja Instytut Fotografii Fort powstała z myślą o promowaniu fotografii i oferowaniu wsparcia zarówno w kraju, jak i za granicą. Zajmują się wydawaniem książek i prowadzeniem programów stypendialnych dla polskich fotografów. Prężnie działająca w fundacji czytelnia zgromadziła już ponad 900 tytułów o tematyce fotograficznej. Otwarcie galerii, całkowicie poświęconej fotografii, ma na celu zapewnienie przestrzeni potrzebnej na wystawy znanych artystów, ale i wynajdywanie i promowanie młodych talentów.

Wśród zaproszonych fotografów znaleźli się: Anita Andrzejewska, Robby Cyron, Kuba Dąbrowski, Przemek Dzienis, Paweł Fabjański, Mariusz Forecki, Jacek Fota, Dominika Gęsicka, Paweł Jaszczuk, Monika Kmita, Jacek Kołodziejski, Zuza Krajewska, Adam Lach, Diana Lelonek, Michał Łuczak, Igor Omulecki, Maciej Nabrdalik, Chris Niedenthal, Adam Pańczuk, Jacek Piotrowski, Bart Pogoda, Jacek Poremba, Maksymilian Rigamonti, Michał Siarek, Filip Skrońc, Ilona Szwarc, Michał Szlaga, Tomasz Tomaszewski, Magda Wunsche, Łukasz Ziętek.

Podczas weekendu otwarcia, 26 — 27 listopada 2016, organizowane są warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 7–13 lat. Przez zabawę i naukę poznają najistotniejsze zagadnienia podstawowe z zakresu fotografii tradycyjnej oraz optyki. Dowiedzą się, na jakiej zasadzie działają aparaty analogowe, czym jest materiał światłoczuły i klisza, a potem będą mogły samodzielnie wykonać camerę obscurę z pudełka po zapałkach. Do udziału w warsztatach obowiązują zapisy, ilość miejsc jest ograniczona. Jednorazowy koszt wynosi 25 zł za osobę. Odbędą się w sobotę o godzinie 12.00 i niedzielę o godzinie 14.00.

Zobacz również: Interaktywne galerie w Lightroomie - szybko, prosto i przyjemnie

Wystawa SINGLE SHOT potrwa do 22 stycznia 2017. Więcej informacji o galerii, wystawie i zapisach na warsztaty znajdziecie pod adresem instytutfotografiifort.org.pl

Wystawa SINGLE SHOT

Termin: 26.11.2016 – 22.01.2017 r.

Lokalizacja:
Galeria IFF (Fundacja Instytut Fotografii Fort),
Fort Mokotów
ul. Racławicka 99, Warszawa

Kurator: Krzysztof Miękus

Wstęp wolny

Udział w warsztatach fotograficznych dla dzieci: 25 zł/os.
Zapisy na warsztaty: warsztaty@instytutfotografiifort.org.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

„Zima w obiektywie". Zgłoś swoje zdjęcia i wygraj NAS do backupu zdjęć Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [grudzień 2016] Gerhard Steidl w rozmowie o Robercie Franku - spotkanie z wydawcą kolekcji "Film Works" TALENT ROKU galerii PIX.HOUSE - Daily Vlog #5 Wyłoniono zwycięzców III edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej Konkurs Nikon-Walkley Awards 2016, czyli australijski odpowiednik Pulitzera Rusza czwarta edycja projektu "Odkrytki. Kochanym ciotkom" Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [listopad 2016] Warsztaty fotografii surrealistycznej i konceptualnej z Larą Zankoul Zapraszamy na plener fotograficzny Lwów Sentymentalny Premiera projektu "I am a Woman and I Feast on Memory" Ilony Szwarc w 6x7 Leica Gallery Zapraszamy na słoweńskie warsztaty fotografi krajobrazowej Piotr Nadolski opowie Wam o fotografii aktu już niedługo Dni Otwarte z nowymi obiektywami Samyang AF Opolski Festiwal Fotografii - Daily Vlog #4 Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [październik 2016] Spotkania przy kawie z Filipem Springerem Fotoblogia.pl poszukuje współpracowników do pisania tekstów Targi Photokina 2016 pokazały, że branża fotograficzna się nie kończy, a jedynie zmienia na lepsze Canon na targach Photokina 2016, czyli uwieczniaj, przechowuj i dziel się Byliśmy na Instameet Canon - inspirującym spotkaniu Instagramowiczów z Wrocławia Uwieczniaj, przechowuj i dziel się Firma Quadralite zaprasza na warsztaty z podstaw fotografii Instameet Canon - zwiedzaj Wrocław i testuj najnowszy sprzęt fotograficzny