Czy RED stworzy smartfona fotograficznego z kamerą 6K?

Na forum, poświęconym użytkownikom kamer RED, pojawiła się tajemnicza wiadomość. Wcześniej widzieliśmy przesłanki o nowym sprzęcie, który nie będzie kamerą. Nad czym pracuje firma RED? Czy będzie to smartfon z niesamowitym aparatem?

Na forum RedUser James Jannard z firmy RED zamieścił bardzo tajemniczą wiadomość.

6 lipca. Godzina 9 rano czasu pacyficznego. To miejsce.

Musisz być online.

Musisz powiedzieć wszystkim, których znasz, by byli online.

Przygotuj swoją kartę kredytową.

To jest nowa kategoria produktu. Nie ma ona wpływu na twoją kamerę RED.

Jim

Jak widzicie – ten wpis jest zupełnie niejasny. Wiemy tyle, że niedługo odbędzie się premiera nowego sprzętu i nie będzie to kolejny Dragon ani nic podobnego. Jannard ma w swoim dorobku opatentowanie modułowego aparatu cyfrowego z funkcją dzwonienia. Jesteśmy piekielnie ciekawi, co to będzie.

Wiemy, że RED pracuje nad smartfonem z kamerą 6K. Patent pokazuje ”wielowarstwowe ręczne urządzenie elektroniczne”, które jak nic wygląda jak smartfon. Zastosowane wzornictwo może ulepszyć chwyt. Liczne pogłoski mówią o tym, że urządzenie może mieć zintegrowany system nagrywania nie tylko w 6K, ale również w 3D oraz możliwość montowania zewnętrznych obiektywów.

Cały pomysł brzmi dość dziwnie i nie wiemy, jak dokładnie ma wyglądać nowe dziecko RED-a, co sprawia, że jeszcze bardziej nie możemy doczekać się tego, co firma pokaże 6 lipca. Więcej informacji o tajemniczym patencie znajdziecie na stronie internetowej.

Zobacz również: Sony A7S vs Canon 5D Mark III, porównujemy możliwości filmowe

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? Zdjęcia, które ujawniają, co skrywa wrak włoskiego statku wycieczkowego Costa Concordia Brooklyn Beckham, syn znanego piłkarza, właśnie wydaje swój pierwszy album fotograficzny Spójrz szerzej! Obiektyw Fisheye-Nikkor 6 mm f/2.8 wystawiony na sprzedaż Halima Aden – pierwsza kobieta w hidżabie na okładce magazynu "Allure" Zobaczcie jak przerabia się okładki płyt i reklamy na potrzeby rynku Środkowego Wschodu Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Niesamowity rig do obiektywu Nikkor 800 mm powstał z wózka na meble Latające lampy błyskowe to genialny sposób wykorzystania dronów To wcale nie Kodak opracował pierwszy automatyczny aparat! Einstein był pierwszy Nowy patent Microsoftu zadziwił rynek sposobem wyginania matryc

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie