Zrobił zdjęcia ludziom z różnymi odcieniami skóry, by pokazać różnorodność na świecie

Chersterfield Hector podjął się nie lada wyzwania. Chciał pokazać jak bardzo zróżnicowany jest współczesny świat i postanowił wykonać studyjne portrety modelom o różnym odcieniom skóry. Ten materiał jest nie tylko interesujący filozoficznie, ale całkiem satysfakcjonujący estetycznie. Siła tkwi w prostocie!

© Chesterfield Hector / Instagram

Temat różnorodności pojawił się w głowie Chesterfielda Hectora jakiś czas temu. Fotograf postanowił w ten sposób zwrócić uwagę nie tylko na to, że każdy z nas jest inny, lecz również na to, że każdy z nas powinien czuć się komfortowo w swojej skórze. Dosłownie.

Innym powodem, dla którego Hector zdecydował się na realizację materiału jest wzrost zachowań ksenofobicznych i rasistowskich, który ma na świecie w przeciągu ostatnich miesięcy. Fotograf mówi: ”Żyjemy w świecie, w którym popularne stało się, że światowi przywódcy stosują nienawistną retorykę, by podzielić społeczeństwo”.

Fotograf planuje wydać album, w którym pojawi się około 50 modeli. Większość z nich zostało odnalezionych w agencjach modelingowych, niektórzy za pomocą mediów społecznościowcyh, a nawet w komunikacji miejskiej. Na zdjęciach pozują modele, tancerze, bankierzy, kelnerki, uczniowie oraz przedstawiciele wielu innych środowisk. Chesterfield próbował ująć różnorodność na wielu płaszczyznach – nie tylko tej fizycznej.


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o projekcie oraz wesprzeć działania fotogorafa, możecie to zrobić za pomocą platformy Kickstarter.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?


Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Jacqui Kenny podróżuje i fotografuje świat bez wychodzenia z domu Mike Kelley i powietrzne portrety samolotów, które są jego największą pasją Historia zdjęć dokumentujących jedyne dwa ataki atomowe w 1945 roku Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Stare reklamy i prawdziwe życie Nowego Jorku. Kalen Hollomon łączy fikcję z rzeczywistością Zdjęcia autorstwa 17-letniego Stanley Kubricka ujawniają jego geniusz Na tym festiwalu nie można normalnie fotografować. Oto najlepsze zdjęcia z Burning Man Oto najlepsze zdjęcia ptaków w konkursie Bird Photographer of the Year 2017 Fotografowie puścili ogłoszenie na serwisie Craigslist. Zrobili zdjęcia wybranym z nich Życie japońskich biznesmenów jest pełne stresu. Nic dziwnego, że zasypiają, gdzie popadnie Te piękne obrazy wcale nie są zdjęciami. To się nazywa fotorealizm! Smartfonowe zombie - sfotografował ludzi żyjących w kilku światach na raz – na ulicach i w smartfonach W latach 40. XX wieku panowała moda na dopasowanie butów i spódnic. Wszystko to znalazło się w magazynie LIFE "Tank Man” - człowiek, który zatrzymał kolumnę czołgów dzień po masakrze na placu Tian’anmen Jak przy pomocy latarki, pudełka po burgerze i smartofna zrobić świetny portret? Zdjęcia Marilyn Monroe w ciąży były ukrywane przed mediami. Teraz wyszły na jaw Josh Rossi przywrócił uśmiech dzieciom, zmieniając ich na zdjęciach w superbohaterów Humans of New York jako seria filmów na Facebooku już niedługo Kalifornia w podczerwieni oddaje klimat plakatów z lat 70.

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Michał Ostrowski: "Mieszkając w górach zapragnąłem zachować choć część tego co widzę nie tylko w pamięci" Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Cyberpunk i film noir spotykają się w wizji Londynu autorstwa Edo Zollo Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Fotograf stopił aparat w swoim dronie po tym, jak próbował zrobić zdjęcia gorącej lawy z bliska Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji