Chris Niedenthal zablokowany na Facebooku za umieszczenie zdjęć z Marszu Niepodległości

Chris Niedenthal to legendarny polski fotograf i jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów w Europie. Przez lata dokumentował życie w czasach PRL czy ruch Solidarności. Tym razem zabrał swój aparat na Marsz Niepodległości w Warszawie. Po zamieszczeniu swoje twórczości na Facebooku, album tajemniczo zniknął. Po ponownym wrzuceniu materiału fotograf został zablokowany.

© Chris Niedenthal / Zrzut ekranu z informacją Chrisa Niedenthala

Chris Niedenthal jest legendarnym polskim fotografem. Urodził się 21 października 1950 roku w Londynie. Na świecie zyskał uznanie dzięki swojej umiejętności obserwowania świata oraz dokumentowaniu ważnych przemian społecznych i politycznych. Przez wiele lat fotografował działania NSZZ Solidarność. Publikował swoje zdjęcia w takich pismach jak: Newsweek, Time, Der Spiegel, Geo oraz Forbes.

Sytuacja, która ma miejsce obecnie jest dość interesująca. Po przygotowaniu materiału fotograficznego z Marszu Niepodległości, który odbył się w Warszawie 11 listopada 2017 roku, fotograf zamieścił zestaw zdjęć na portalu społecznościowym Facebook. W nocy album ze zdjęciami został usunięty. Niedenthal wrzucił je ponownie, lecz ku jego zdziwieniu został zablokowany na 24 godziny. Użytkownicy Facebooka skarżą się również, że link do albumu również został usunięty z ich profili.

Popołudniem (13 listopada 2017 roku) z nieznanych przyczyn Facebook usunął mojego posta ze zdjęciami zrobionymi podczas Marszu Niepodległości w Warszawie, który odbył się dwa dni temu. Zostałem również pozbawiony dostępu do Facebooka i musiałem się ponownie zalogować. Wrzucam zdjęcia ponownie.

Chris Niedenthal, podpis pod albumem z ponownie wrzuconymi zdjęciami z Marszu Niepodległości

Ciekawe, co się stało, że zdjęcia Niedenthala zostały wyrzucone, a fotograf zablokowany. Być może ktoś zgłosił album jako propagowanie zdrożnych idei? Zwróciliśmy się z prośba o komentarz do przedstawiciela portalu Facebook w Polsce. Sprawa była już im znana, lecz póki co nie uzyskaliśmy żadnego wyjaśnienia. Czekamy na oficjalny komentarz w tej sprawie także od samego fotografa. Będziemy was informowali na bieżąco na temat tego wydarzenia.

Aktualizacja godz. 16:00

Otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od przedstawicieli portalu Facebooku. Jednocześnie galeria ze zdjęciami Chrisa Niedenthala z Marszu Niepodległości została przywrócona.

„Zespół badający czy zgłoszone treści są zgodne ze Standardami Społeczności pracuje by utrzymać bezpieczeństwo naszej społeczności. Czasami podczas tej pracy zdarzają się pomyłki. Pragniemy przeprosić, jeśli ktokolwiek poczuł się tym urażony.”

Biuro prasowe Facebooka w Polsce

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Źródło: czarnacka.blog.polityka.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

VIII Fotospacer po zaułkach Śródmieścia Południowego Co autor miał na myśli? Bezsensowne aparaty znanych firm Tomek Tomkowiak doceniony na PX3 Prix de la Photographie Paris Www sieci: Rafał Milach bloguje Podwodny weekend z firmą Olympus Wyłoniliśmy zwycięzców konkursu „Wakacyjne transformacje” Adobe MAX 2019: Nowe projekty wykryją manipulacje, zmienią światło i więcej Zaskakujące wyniki badania wykazują, że już selfie może stać się przydatnym narzędziem dla każdego Bill Cunningham, wybitny fotograf mody ulicznej, odszedł w wieku 87 lat EOS 5D Mark IV bez tajemnic - dzisiaj emisja webcastu na temat nowej lustrzanki Facebook prezentuje program, który otworzy ci oczy... na zdjęciu Ucz się fotografii z Annie Leibovitz w nowych wideoporadnikach

Popularne w tym tygodniu:

Fotografowie i dziennikarze atakowani przez policję w USA. Są poszkodowani Adobe Premiere Pro 14.2 zyskuje potężne wsparcie kart graficznych NVIDIA Zamieszki w USA przez śmierć George’a Floyda na zdjęciach Shutterstock zmienia sposób rozliczeń. Fotografowie są wściekli i robią petycję