Chris Niedenthal zablokowany na Facebooku za umieszczenie zdjęć z Marszu Niepodległości

Chris Niedenthal to legendarny polski fotograf i jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów w Europie. Przez lata dokumentował życie w czasach PRL czy ruch Solidarności. Tym razem zabrał swój aparat na Marsz Niepodległości w Warszawie. Po zamieszczeniu swoje twórczości na Facebooku, album tajemniczo zniknął. Po ponownym wrzuceniu materiału fotograf został zablokowany.

© Chris Niedenthal / Zrzut ekranu z informacją Chrisa Niedenthala

Chris Niedenthal jest legendarnym polskim fotografem. Urodził się 21 października 1950 roku w Londynie. Na świecie zyskał uznanie dzięki swojej umiejętności obserwowania świata oraz dokumentowaniu ważnych przemian społecznych i politycznych. Przez wiele lat fotografował działania NSZZ Solidarność. Publikował swoje zdjęcia w takich pismach jak: Newsweek, Time, Der Spiegel, Geo oraz Forbes.

Sytuacja, która ma miejsce obecnie jest dość interesująca. Po przygotowaniu materiału fotograficznego z Marszu Niepodległości, który odbył się w Warszawie 11 listopada 2017 roku, fotograf zamieścił zestaw zdjęć na portalu społecznościowym Facebook. W nocy album ze zdjęciami został usunięty. Niedenthal wrzucił je ponownie, lecz ku jego zdziwieniu został zablokowany na 24 godziny. Użytkownicy Facebooka skarżą się również, że link do albumu również został usunięty z ich profili.

Popołudniem (13 listopada 2017 roku) z nieznanych przyczyn Facebook usunął mojego posta ze zdjęciami zrobionymi podczas Marszu Niepodległości w Warszawie, który odbył się dwa dni temu. Zostałem również pozbawiony dostępu do Facebooka i musiałem się ponownie zalogować. Wrzucam zdjęcia ponownie.

Chris Niedenthal, podpis pod albumem z ponownie wrzuconymi zdjęciami z Marszu Niepodległości

Ciekawe, co się stało, że zdjęcia Niedenthala zostały wyrzucone, a fotograf zablokowany. Być może ktoś zgłosił album jako propagowanie zdrożnych idei? Zwróciliśmy się z prośba o komentarz do przedstawiciela portalu Facebook w Polsce. Sprawa była już im znana, lecz póki co nie uzyskaliśmy żadnego wyjaśnienia. Czekamy na oficjalny komentarz w tej sprawie także od samego fotografa. Będziemy was informowali na bieżąco na temat tego wydarzenia.

Aktualizacja godz. 16:00

Otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od przedstawicieli portalu Facebooku. Jednocześnie galeria ze zdjęciami Chrisa Niedenthala z Marszu Niepodległości została przywrócona.

„Zespół badający czy zgłoszone treści są zgodne ze Standardami Społeczności pracuje by utrzymać bezpieczeństwo naszej społeczności. Czasami podczas tej pracy zdarzają się pomyłki. Pragniemy przeprosić, jeśli ktokolwiek poczuł się tym urażony.”

Biuro prasowe Facebooka w Polsce

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Źródło: czarnacka.blog.polityka.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Cashback Canona to najlepszy moment na kupowanie sprzętu fotograficznego Makijaż, który walczy z kamerami inwigilującymi obywateli Akumulator do aparatu wybuchł na lotnisku w USA. Linie lotnicze wprowadzają coraz większe ograniczenia ON1 Photo RAW 2018 depcze Lightroomowi po piętach Rusza zimowy cashback Olympusa Na swoje 100-lecie Nikon przestaje sprzedawać sprzęt fotograficzny w Brazylii Pomożesz wydać świetną książkę Damiana Chrobaka? Martin Parr w Poznaniu! Rusza XPRINT - międzynarodowy festiwal książek fotograficznych Macphun Luminar - czy będzie konkurencją dla Lightrooma? Premiera notesu poetyckiego "Poezja A-Z” i spotkanie z Andrzejem Tobisem DxO OpticsPro 11 jest rozdawany za darmo. To ciekawa alternatywa dla Lightrooma Jak powstrzymać nowego Lightrooma przed skasowaniem wersji 6? Lightroom 6.13 już do pobrania. Czy to ostatnia aktualizacji pudełkowej wersji? Adobe Cloak to Content-Aware Fill dla wideo. Jeszcze dalej idzie Adobe Project "Deep Fill" DxO wykupuje Nik Collection od Google i zapowiada wznowienie rozwoju wtyczek Terry Richardson ma zakaz pracy z Vogue, Vanity Fair, GQ, Glamour oraz Wired Fujifilm prezentuje smartfonową drukarkę do kwadratowych zdjęć instax SHARE SP-3 Sony prezentuje nowy uniwersalny zoom do pełnej klatki FE 24-105 mm f/4 G OSS oraz ogłasza prace nad FE 400 mm f/2.8 GM OSS Sigma 16 mm f/1.4 DC DN - wiemy jak może wyglądać nowy obiektyw Dyskryminacja ze względu na wiek i ”etatowy wolny strzelec”. Fotograf złożył pozew przeciwko New York Times Czy Adobe chce uśmiercić Lightrooma Classic CC? Dron przeleciał 100 m od lądującego w Modlinie samolotu Znamy wyniki konkursu fotograficznego "Mokotów – teraz!" Fotografie zwycięzców konkursu fotograficznego „Our World is Beautiful 2017” do zobaczenia w Warszawie

Popularne w tym tygodniu:

Polak nagrodzony za zdjęcie roku w prestiżowym konkursie Drone Awards 2019 Ukradł iPhone’a i… wrzucił swoje zdjęcie na Instagrama właściciela Ostatnie znane chwile grupy himalaistów ujęte przez GoPro Brooklyn Beckham nie daje rady na stażu u Rankina. Brakuje mu podstaw Laureaci Prix de la Photographie Paris 2019 wyłonieni. Wśród nich Szymon Brodziak Zdjęcie zdjęcia Nadava Kandera trafiło na okładkę. Spryt czy głupota wydawcy? Spirala zadłużenia - jak wyjść z problemów finansowych