Chris Niedenthal zablokowany na Facebooku za umieszczenie zdjęć z Marszu Niepodległości

Chris Niedenthal to legendarny polski fotograf i jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów w Europie. Przez lata dokumentował życie w czasach PRL czy ruch Solidarności. Tym razem zabrał swój aparat na Marsz Niepodległości w Warszawie. Po zamieszczeniu swoje twórczości na Facebooku, album tajemniczo zniknął. Po ponownym wrzuceniu materiału fotograf został zablokowany.

© Chris Niedenthal / Zrzut ekranu z informacją Chrisa Niedenthala

Chris Niedenthal jest legendarnym polskim fotografem. Urodził się 21 października 1950 roku w Londynie. Na świecie zyskał uznanie dzięki swojej umiejętności obserwowania świata oraz dokumentowaniu ważnych przemian społecznych i politycznych. Przez wiele lat fotografował działania NSZZ Solidarność. Publikował swoje zdjęcia w takich pismach jak: Newsweek, Time, Der Spiegel, Geo oraz Forbes.

Sytuacja, która ma miejsce obecnie jest dość interesująca. Po przygotowaniu materiału fotograficznego z Marszu Niepodległości, który odbył się w Warszawie 11 listopada 2017 roku, fotograf zamieścił zestaw zdjęć na portalu społecznościowym Facebook. W nocy album ze zdjęciami został usunięty. Niedenthal wrzucił je ponownie, lecz ku jego zdziwieniu został zablokowany na 24 godziny. Użytkownicy Facebooka skarżą się również, że link do albumu również został usunięty z ich profili.

Popołudniem (13 listopada 2017 roku) z nieznanych przyczyn Facebook usunął mojego posta ze zdjęciami zrobionymi podczas Marszu Niepodległości w Warszawie, który odbył się dwa dni temu. Zostałem również pozbawiony dostępu do Facebooka i musiałem się ponownie zalogować. Wrzucam zdjęcia ponownie.

Chris Niedenthal, podpis pod albumem z ponownie wrzuconymi zdjęciami z Marszu Niepodległości

Ciekawe, co się stało, że zdjęcia Niedenthala zostały wyrzucone, a fotograf zablokowany. Być może ktoś zgłosił album jako propagowanie zdrożnych idei? Zwróciliśmy się z prośba o komentarz do przedstawiciela portalu Facebook w Polsce. Sprawa była już im znana, lecz póki co nie uzyskaliśmy żadnego wyjaśnienia. Czekamy na oficjalny komentarz w tej sprawie także od samego fotografa. Będziemy was informowali na bieżąco na temat tego wydarzenia.

Aktualizacja godz. 16:00

Otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od przedstawicieli portalu Facebooku. Jednocześnie galeria ze zdjęciami Chrisa Niedenthala z Marszu Niepodległości została przywrócona.

„Zespół badający czy zgłoszone treści są zgodne ze Standardami Społeczności pracuje by utrzymać bezpieczeństwo naszej społeczności. Czasami podczas tej pracy zdarzają się pomyłki. Pragniemy przeprosić, jeśli ktokolwiek poczuł się tym urażony.”

Biuro prasowe Facebooka w Polsce

Źródło: czarnacka.blog.polityka.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Kto jest królem autofokusu? Najlepsze bezlusterkowce kontra Nikon D4S Zobacz 9 swoich najlepszych zdjęć na Instagramie w 2015 roku Fujifilm XF10 - dla kogo jest ten aparat? Przyjrzyjmy się bliżej Legendarna firma Hasselblad ląduje w rękach DJI Www sieci: fotografia 3D Przetestuj obiektyw Tamron 24-70 mm f/2.8 VC USD G2 Canon opublikował patent hybrydowego wizjera w lustrzankach cyfrowych Fotograf na froncie. Był gotowy na śmierć, aparat uratował mu życie Aktualizacja Affinity Photo 1.5 wprowadzi nowe narzędzia - Makra, Batch Processing, Focus Stacking i inne Phocus 2.0 - szybsza i prostsza obróbka RAW-ów Corel PhotoMirage zmieni twoje zdjęcia w ruchomy obrazek w kilka sekund Nowy Hipstamatic pozwoli tylko na 24 klatki

Popularne w tym tygodniu:

Fotoreporterzy znowu potraktowani gazem przez policję podczas strajku Zdjęcie dnia. Putin zanurzający się w lodowatej wodzie z okazji Święta Chrztu Pańskiego Zdjęcie dnia. Protesty po aresztowaniu Nawalnego trwają pomimo -52 stopni Fujifilm Pro 400H nie będzie więcej produkowany. To smutny dzień dla fotografów Zdjęcie dnia. Szokujący raport na temat Domów Matki i Dziecka w Irlandii Surrealistyczne kolaże artystki pokazujące połączenia wizualne między niezwiązanymi rzeczami Filmulator – open-source'owy edytor RAW opartym na wywoływaniu odbitek USA. 250 tys. dolarów kary i więzienie dla operatora drona? Chodzi o "niebezpieczną operację" Autor znanego zdjęcia "Napalm girl" zaatakowany w Waszyngtonie Zdjęcie dnia. Kosmiczny Teleskop Hubble'a uchwycił pozostałości po supernowej