Udostępniłeś dziś zdjęcie na Facebooku? Portal dziękuje za ogrom danych

Udostępniłeś dziś zdjęcie na Facebooku? Portal dziękuje za ogrom danych

Udostępniłeś dziś zdjęcie na Facebooku? Portal dziękuje za ogrom danych
Monika Homan
13.04.2018 12:59, aktualizacja: 26.07.2022 18:04

Założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, nie ma ostatnio łatwego życia. Kilka dni temu po raz pierwszy stanął przed obliczem Kongresu i tłumaczył się z kwestii ochrony prywatności na swoim portalu.

Rząd Stanów Zjednoczonych rozważa wprowadzenie przepisów ograniczających Facebookowi prawo do dysponowania danymi użytkowników. Zuckerberg przyznał w swoim oświadczeniu, że firma mogła zrobić więcej w sprawie ochrony danych. Przeprasza i obiecuje zrobić wszystko, by naprawić dotychczasowe błędy. Dość zabawne, że w czasie przesłuchania akcje spółki urosły o 4,5 proc.

Co się dzieje, gdy wrzucasz zdjęcie na Facebooku?

W oparciu o politykę prywatności i zbierania danych, kiedy udostępniasz zdjęcie na Facebooku wraz z podpisem, oznaczonymi osobami i miejscem, portal może dalej analizować zdjęcie, aby zobaczyć co zawiera. Dzięki ogromnej liczbie danych Facebook może również identyfikować osoby, które są Ci obce na zdjęciach, zrobionych w publicznych miejscach.

Obraz

To tylko część informacji, które dostarczamy Facebookowi wraz ze zdjęciem. Jest jeszcze cała masa metadanych, w których zapisane są takie informacje jak: lokalizacja z geotagu, data, operator sieci komórkowej albo dostawca Internetu. Możemy usunąć część z tych danych edytując dane EFIX, jednak jest to niewielki ułamek informacji dostarczanych portalowi.

[b]Bill Nelson:[/b] A więc uważasz moje dane za dane swojej firmy?[b]Mark Zuckerberg:[/b] Nie. W moim serwisie to Pan kontroluje dane, które umieszcza w serwisie.

Może czasem warto zastanowić się chwilę przed udostępnieniem kolejnego zdjęcia na Facebooku? Odnoszę wrażenie, że przy tej ilości afer związanych z wyciekiem i ochroną danych użytkowników Facebook znalazł się na równi pochyłej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)