Wtyczka do Lightrooma zrobi selekcję zdjęć za ciebie

Wtyczka do Lightrooma zrobi selekcję zdjęć za ciebie

Wtyczka do Lightrooma zrobi selekcję zdjęć za ciebie
Justyna Kocur-Czarny
10.01.2020 08:06, aktualizacja: 26.07.2022 15:03

Canon prezentuje nową wtyczkę do Lightrooma Classic CC opartą na mechanizmach sztucznej inteligencji. Algorytm posegreguje zdjęcia według ich jakości, co może bardzo ułatwić proces selekcji.

Przeglądanie setek, a nawet tysięcy zdjęć jest bardzo czasochłonne i trzeba nie lada wprawy, by robić to szybko. Doświadczeni fotografowie poświęcają na szybką analizę zdjęcia około 2 sekundy, mniej wprawne oko na ocenę jakości potrzebuje zdecydowanie więcej czasu. Niektóre sytuacje wymagają robienia zdjęć szybką serią, a to dodatkowo zwiększa nam ilość zdjęć do wyboru i wydłuża czas selekcji.

Canon wychodzi naprzeciw tym problemom i ogłasza, że w pierwszym kwartale tego roku wypuści na rynek wtyczkę do Adobe Lightroom Classic CC, która zautomatyzuje proces selekcji. Sztuczna inteligencja oceni zdjęcia pod kątem ostrości, ilości szumu, ekspozycji, kontrastu, zamkniętych i czerwonych oczu na zdjęciu. Zanalizowane obrazy będą oflagowane różnymi kolorami, żeby ułatwić nawigację. Użytkownik będzie miał możliwość dopasowania ustawień do swoich preferencji.

Photo Culling

Nie jest to nowatorski pomysł, ponieważ już jakiś czas temu inni twórcy wykorzystywali maszynowe uczenie do usprawnienia selekcji zdjęć. W tym przypadku oceniać należy nie sam pomysł, ale realny produkt, który ma pojawić się już niedługo. Wtyczka "The Photo Culling" będzie dostępna w ramach miesięcznego abonamentu dla użytkowników Adobe Exchange.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)