Na Facebooku mogą zarabiać także fotografowie [wideo]

© bjonesphotography - Fotolia.com
© bjonesphotography - Fotolia.com
Krzysztof Basel

13.10.2011 15:05, aktual.: 01.08.2022 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedyś zajmował się fotografią sportową, ale od dwóch lat fotografuje już tylko na Facebooka. Dla innych. Jest zawodowym fotografem facebookowym i pomaga innym dobrze wyglądać w Sieci. Dobry żart?

Powstały w 2004 roku Facebook ma już przeszło 765 mln zarejstrowanych kont. Serwis w Polsce jest coraz bardziej popularny - co miesiąc przybywa ok. 150 - 200 tys. użytkowników. W sumie ponad 7 mln Polaków ma konto na największym serwisie społecznościowym na świecie. Daleko nam jednak do USA, gdzie średnio co drugi obywatel ma swoje konto (ponad 155 mln użytkowników). Z danych opublikowanych przez Social Bakers wynika, że ok. 29 % użytkowników Internetu ma swoje konto na Facebooku.

Gdzie są ludzie, tam są też pieniądze. Za tym znanym określeniem poszedł Nicholas Grisham, który od dwóch lat zawodowo zajmuje się wykonywaniem profesjonalnych zdjęć na Facebooka.  Z nagrania poniżej wynika, że Grisham wykonuje zdjęcia głównie aparatami klientów - od lustrzanek przez kompakty po smartfony. Efekt ma być zachwycający :) Jak mówi jedna z osób występujących w filmie -

Niewiele osób mnie lubi. Ale teraz [po skorzystaniu z usług facebookowego fotografa - przyp. red.] ludziom podobają się moje zdjęcia, a zatem to trochę tak, jakby lubili i mnie ;)

Fotoreporterzy wojenni pomagają ludziom, fotografowie ślubni utrwalają niezapomniane chwile najważniejszego dnia w życiu, fotografowie mody starają się jak najlepiej pokazać kreacje. Czy fotografowie facebookowi mogą uszczęśliwiać ludzi, którzy chcą się pokazać w Sieci? Cały filmik wygląda na jeden wielki żart. A może kilku z nas znajdzie w ten sposób dobrze płatne zajęcie także w Polsce ? ;)

Facebook Photography

Źródło: Petapixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)