Harimao Lee fotografuje Hongkong w bardzo nastrojowy sposób. Jego zdjęcia są pełne kolorów

Harimao Lee to fotograf samouk, który zachwyca swoimi nastrojowymi zdjęciami miejskimi z jego rodzinnego Hongkongu oraz innych azjatyckich metropoli.

© Harimao Lee

Harimao Lee zaczął fotografować przez rooftopping, czyli ryzykowne hobby polegające na nielegalnym dostawaniu się na dachy budynków i wykonywania na nich zdjęć w niebezpiecznych pozycjach.


Kiedy przyjaciele zabrali go na dach, żeby zobaczyć panoramę Hongkongu, nagle zwrócił uwagę na to, że jego własne miasto jest jeszcze piękniejsze, niż myślał. Od tego czasu Lee stara się się fotografować swoje i inne miasta z różnych perspektyw. To unikatowe podejście pozwala mu tworzyć coś nietuzinkowego — swoją wizję metropolii.

Zacząłem robić więcej zdjęć związanych z miastami pod różnymi kątami, z ulicami, architekturą, liniami horyzontu i używając dronów. Czasami wciąż wędruję, ale cel jest inny niż wcześniej. Ponieważ Hongkong jest otoczony górami, łatwo jest uchwycić panoramę z wierzchołka wzgórza. To moja pasja do fotografii miejskiej.

Harimao Lee


Lee w ciekawy sposób zestawia miejskie krajobrazy z ludzkimi postaciami, które dają odczucie skali i wielkości metropolii. Lee stara się także wpleść jakąś opowieść, która wciągnie widza.

Myślę, że każdy może zrobić dobre zdjęcie, ale sztuką jest, jeśli ludzie naprawdę pokochają twoje zdjęcie. Po prostu próbuję dodać więcej elementów, takich jak miłość i kultura, aby moje fotografie mogły wzbudzić sympatię widza. Ważniejsze jest, aby przekazać publiczności wiadomość lub historię niż piękno samego zdjęcia.

Harimao Lee

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?Źródło: mymodernmet.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Tafla lodu na Bajkale to kopalnia fotograficznych okazji dla śmiałków Etienne Clotis wskrzesza ikony popkultury we wspaniałym projekcie Nocne życie miast w blasku neonów na zdjęciach Elsy Bledy Rząd Korei Północnej zakazał publikacji tych zdjęć. Pokazują jak wygląda rzeczywistość Derenk - znikł ostatni bastion polskości na Węgrzech. Pokazał to Michał Adamski Zamarznięte mydlane bańki Pawła Załuski podbijają świat! Sztuka w służbie zwierząt. Psychodeliczne portrety pomagają w adopcji piesków Tim Flach fotografuje zagrożone gatunki zwierząt jak gwiazdy Helena Georgiou odnajduje wspaniałe linie, symetrie i tekstury w codziennym życiu Potrafi wyczekiwać 1,5 tygodnia na to, by ująć piękno dzikich zwierząt. Jego prace zachwycają! Londyński streetowiec nadaje psom "ludzkie twarze". To niesamowite, emocjonalne portrety Najlepsze zdjęcia ślubne w 2017 roku według magazynu "Junebug" Bella Kotak przenosi widza w świat bajek, pełny przepięknych wróżek ”I see you”, czyli czego doświadczył Damian Chrobak w Wielkiej Brytanii [recenzja] 18-latek zbudował kamerę filmową, opartą na aparacie wielkoformatowym 8x10 cala Wodospad Niagara zamarzł. Ten widok zapiera dech w piersi! Carl Størmer robił zdjęcia z ukrycia w XIX wieku. Czy był pierwszym fotografem ulicznym? Fotograf zrobił niesamowite zdjęcia - nie zdawał sobie z tego sprawy, dopóki nie zobaczył ich w domu Znane okładki albumów muzycznych odtworzone z kotami w rolach głównych Najbardziej popularne zdjęcia na Instagramie National Geographic w 2017 roku Zobaczcie, jak powstał time-lapse Warszawy w 4K Wyimaginowany świat sztucznych budynków w projekcie ”Facades” Zachariego Gaudrillot-Roya André jest największą inspiracją Jouk Oosterhof. Fotografuje go już od 15 lat Zwierzęta z fińskich lasów uwielbiają dla niego pozować! Zobaczcie niesamowicie bliskie portrety dzikiej przyrody

Popularne w tym tygodniu:

Bajkowe zdjęcia wśród krokusów w wykonaniu Patryka Biegańskiego Liczą się możliwości, nie ograniczenia! Bierz przykład z Achmada Zulkarnaina Znamy zwycięzcę World Press Photo 2018. Ronaldo Schemidt został Fotografem Roku Tam, gdzie życie spotyka się ze śmiercią. Święte miasto Varanasi w obiektywie Szymona Barylskiego Jeśli jesteś fanem długich ogniskowych, musisz zobaczyć ten film Twarda szkoła fotografii. Jędrzej Nowicki: "To zawód samotniczy" Architektura Walencji jest kosmiczna! Świetnie pokazał ją Gauvin Lapetoule Ogniste kawałki kurczaka z KFC reklamują się same! Bezdomna artystka zmieniła budkę fotograficzną w swoje studio Rzadkie historyczne zdjęcia pokazują Madonnę miejscu, gdzie zaczęła karierę Architektura obozu śmierci w obiektywie Tomasza Lewandowskiego Minimalistyczne krajobrazy pokazują piękno Włoch w prostocie formy