Humza Deas fotografuje Nowy Jork z drona. Jego zdjęcia rzucają nowe światło na metropolię

Humza Deas fotografuje Nowy Jork z drona. Jego zdjęcia rzucają nowe światło na metropolię

Humza Deas fotografuje Nowy Jork z drona. Jego zdjęcia rzucają nowe światło na metropolię
Źródło zdjęć: © © Humza Deas / [Instagram](https://www.instagram.com/humzadeas/)
Marcin Watemborski
24.12.2017 09:15, aktualizacja: 24.12.2017 10:15

Nowy Jork jest tematem fotograficznym tysięcy fotografów, to również jedna z kolebek fotografii ulicznej. Jednak Humza Deas, który mieszka na Manhattanie postanowił pokazać miasto z lotu ptaka, w kadrach, których jeszcze nie widzieliśmy.

Humza Deas mieszka na Manhattanie i właśnie to miejsce jest jego ulubionym tematem fotograficznym w Nowym Jorku. Fotograf stara się osiągnąć możliwie najwyższy punkt lotu w połączeniu z sensownym kadrem. Jego zdjęcia pokazują kompletnie nowe oblicze Wielkiego Jabłka.

Kiedy Deas miał 17 lat wspinał się na co tylko popadło, by znaleźć wymarzoną perspektywę. Często pojawiał się nielegalnie na najwyższych budynkach w okolicy, przez co zyskał miano ”fotografa poza prawem”. Mimo częstego łamania prawa, jego twórczość została doceniona – trafił nawet na okładkę New York Magazine.

Z czasem, gdy technologia latania dronami stała się bardziej popularna i tańsza, Deas postanowił przestać ryzykować swoje życie i zaczął szukać kadrów z perspektywy lotu taka. To chyba jeden z nielicznych fotografów, który zwiedził Nowy Jork swoim dronem wzdłuż i wszerz. W swojej twórczości Humza szuka interesującej, naturalnie występującej w mieście geometrii oraz kontrastów między naturą, a działalnością człowieka oraz fantastycznych kolorów.

Śmiało można powiedzieć, że dzięki temu fotografowi może zmienić się kojarzenie Nowego Jorku tylko z fotografią uliczną. Więcej zdjęć Deasa znajdziecie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)