Aktualizacja Photoshopa CC wprowadza automatyczne zaznaczenia. To duży przeskok!

Najnowsza wersja Photoshopa CC wprowadza narzędzie do automatycznego zaznaczania postaci na zdjęciu. Funkcja Select Subject ma pozwalać na selekcję jednym kliknięciem. Sprawdziliśmy, jak to działa.

W listopadzie Adobe chwaliło się, że w kolejnej wersji Photoshopa CC pojawi się nowe narzędzie do automatycznego zaznaczania postaci na zdjęciu. Selekcje i zaznaczenia to jedno z bardziej wymagających zadań w Photoshopie. Jeżeli nasz obiekt nie znajduje się na jednolitym tle to dokładne wycięcie go zajmuje dużo czasu.

Dotychczas do zaznaczania wykorzystywaliśmy Szybką Selekcję, Magiczną Różczkę, albo Lasso, jednak od wersji 19.1 Photoshop wprowadza funkcję Select Subject, czyli Zaznacz Obiekt. Wykorzystuje ona uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję Adobe Sensei do rozpoznawania przedmiotów na zdjęciach i umożliwia ich zaznaczenie oraz wygodne wycięcie z tła.

Postanowiliśmy sprawdzić na szybko czy rzeczywiście Select Subject ma potencjał do przyspieszenia bardziej zaawansowanych zaznaczeń. Wybrałem kilka zdjęć portretowych z różnymi tłami i muszę przyznać, że oprogramowanie całkiem dobrze rozpoznaje postaci i dość dobrze je zaznacza.

Poza niektórymi oczywistymi wpadkami, jak zlanie się białej bluzki z białym tłem, czy przedłużenie łokcia Select Subject radzi sobie bardzo dobrze. Funkcja jest aktywna przy innych selekcjach i maskach, dzięki czemu można ją edytować za ich pomocą.

W przypadku systemu Windows wersja 19.1 oferuje wsparcie dla monitorów o wysokiej gęstości - umożliwia płynne przełączanie między monitorami o różnych rozdzielczościach i rozmiarach. Na koniec użytkownicy systemu Windows otrzymują również zaawansowaną obsługę tarczy systemu Windows, która może teraz dostosowywać ustawienia pędzla podczas malowania. Wcześniej można było tylko zmieniać ustawienia między pociągnięciami pędzla, ale teraz można dostosować rozmiar pędzla, krycie i inne ustawienia podczas rysowania.

Więcej informacji znajdziecie na blogu Adobe.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Capture One może być droższe nawet o 54 proc.! Spiesz się z zakupem Przychodzi dusza do rozumu to projekt, który pozwala zajrzeć do świata nauki i dostrzec to, czego zazwyczaj nie widzimy Przejdź na "wizualną dietę". Fotograf poprosił nastolatków o retusz swoich portretów Masz Sony A7 III? Uważaj na karty SanDisk Extreme 128GB Panasonic Lumix LX100 - kompakt z matrycą 4/3 i jasnym obiektywem Bojkot fotoreporterów w Korei Południowej. Odmówili fotografowania japońskiego dyplomaty Fotokalendarz z własnych zdjęć - jakość nr 1 z Fotojoker Skylum Luminar 4 już jest. Więcej sztucznej inteligencji i łatwy retusz portretów Mały quiz fotograficzny nr 10 Pełna wersja Photoshopa będzie dostępna na iPadach Adobe Cloak to Content-Aware Fill dla wideo. Jeszcze dalej idzie Adobe Project "Deep Fill" Nadchodzi nowa, pełnoklatkowa lustrzanka Nikona z serii 7XX?

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia: Wybuchy, które zapobiegają powodzi Jesteś kobietą zajmującą się fotografią dokumentalną? Możesz zgarnąć spory grant od Canona! Getty Images przejmuje Unsplash. Stocki pozostaną bezpłatne