Aktualizacja Photoshopa CC wprowadza automatyczne zaznaczenia. To duży przeskok!

Najnowsza wersja Photoshopa CC wprowadza narzędzie do automatycznego zaznaczania postaci na zdjęciu. Funkcja Select Subject ma pozwalać na selekcję jednym kliknięciem. Sprawdziliśmy, jak to działa.

W listopadzie Adobe chwaliło się, że w kolejnej wersji Photoshopa CC pojawi się nowe narzędzie do automatycznego zaznaczania postaci na zdjęciu. Selekcje i zaznaczenia to jedno z bardziej wymagających zadań w Photoshopie. Jeżeli nasz obiekt nie znajduje się na jednolitym tle to dokładne wycięcie go zajmuje dużo czasu.

Dotychczas do zaznaczania wykorzystywaliśmy Szybką Selekcję, Magiczną Różczkę, albo Lasso, jednak od wersji 19.1 Photoshop wprowadza funkcję Select Subject, czyli Zaznacz Obiekt. Wykorzystuje ona uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję Adobe Sensei do rozpoznawania przedmiotów na zdjęciach i umożliwia ich zaznaczenie oraz wygodne wycięcie z tła.

Postanowiliśmy sprawdzić na szybko czy rzeczywiście Select Subject ma potencjał do przyspieszenia bardziej zaawansowanych zaznaczeń. Wybrałem kilka zdjęć portretowych z różnymi tłami i muszę przyznać, że oprogramowanie całkiem dobrze rozpoznaje postaci i dość dobrze je zaznacza.

Poza niektórymi oczywistymi wpadkami, jak zlanie się białej bluzki z białym tłem, czy przedłużenie łokcia Select Subject radzi sobie bardzo dobrze. Funkcja jest aktywna przy innych selekcjach i maskach, dzięki czemu można ją edytować za ich pomocą.

Zobacz również: Jak działa cross processing w Adobe Lightroom?

W przypadku systemu Windows wersja 19.1 oferuje wsparcie dla monitorów o wysokiej gęstości - umożliwia płynne przełączanie między monitorami o różnych rozdzielczościach i rozmiarach. Na koniec użytkownicy systemu Windows otrzymują również zaawansowaną obsługę tarczy systemu Windows, która może teraz dostosowywać ustawienia pędzla podczas malowania. Wcześniej można było tylko zmieniać ustawienia między pociągnięciami pędzla, ale teraz można dostosować rozmiar pędzla, krycie i inne ustawienia podczas rysowania.

Więcej informacji znajdziecie na blogu Adobe.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Chris Niedenthal zablokowany na Facebooku za umieszczenie zdjęć z Marszu Niepodległości LOMOgeek: Ricoh GR-E, pełnoklatkowy bezlusterkowiec od Nikona i zdjęcie tygodnia Sprawdź, o jakie granty fotograficzne możesz się ubiegać w 2018 roku Fotograf pomógł odnaleźć dzieci ze skradzionego samochodu Prezenterzy "Tam Gdzie Stało LOMO" wybrali najlepsze zdjęcia roku 2017 DJI zapowiada składanego drona, najprawdopodobniej następcę Mavica Pro Czy Canon wypuści wreszcie profesjonalnego bezlusterkowca? Na nasz rynek wchodzą wkłady Instax Wide Monochrome Śmieszki heheszki Czy w pełnoklatkowym bezlusterkowcu Nikona znajdzie się nowy bagnet? Mario Testino i Bruce Weber mają zakaz publikowania w Vogue. Pojawiły się zarzuty przeciwko fotografom Aktualizacja oprogramowania do Sony A9 sprawia, że autofokus jest jeszcze lepszy Blindtouch - pierwszy na świecie aparat dla niewidomych stworzony przez Polaków "Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność" - zostałem nowym redaktorem prowadzącym portal WP Fotoblogia Witold Gadowski na tle zdjęcia stockowego na okładce ”Sieci”. Fotoreporterzy komentują Terry Richardson – śledztwo w sprawie wykorzystywania seksualnego trwa ”Światło i cień w fotografii” Witolda Dederko powraca na rynek książek fotograficznych Z konkursu World Press Photo usunięto kategorię "Życie codzienne". W jakim kierunku zmierza konkurs? Wojciech Grzędziński wystawił zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego na aukcję. Została usunięta Czy "repost" zdjęcia na Instagramie jest kradzieżą? Darktable - darmowa alternatywa dla Lightrooma, teraz dostępna także na Windowsa Obsesyjne robienie selfie to już oficjalnie zaburzenie psychiczne o nazwie "Selfitis" Nowa wersja Nik Collection powstanie w 2018 roku! Tether Tools wie jak przepraszać za wykorzystanie zdjęcia bez zgody. To się chwali!

Popularne w tym tygodniu:

Kochasz fotografować? Nie daj się wykorzystywać! Fala powodziowa dotarła do Bałtyku. Widać ją na zdjęciu satelitarnym Microsoft w końcu zadbał o podgląd RAW-ów na Windowsie Nik Collection 2 - wtyczki wracają do żywych z pięknymi presetami Nowe prawo UE dotyczące dronów. Będą rejestrowane Po co ci Photoshop? Affinity Photo znacznie przyspieszył Dobra wiadomość dla ”aktowców”. Facebook rozważy zmianę polityki nagości ON1 Effects za darmo. Zgarnij świetny program do stylizacji Jesteś fotografem i lecisz do USA? Musisz podać swojego Flickra i Instagram Fotoreporterzy w maskach i kamizelkach protestują przeciwko policji w Hongkongu Fujifilm Neopan Acros 100 powraca! Na to czekało wielu fotografów Nowy Skylum Luminar: spektakularne zdjęcia przygotujesz jeszcze szybciej