LandcsapePro prezentuje nowy sposób edycji zdjęć krajobrazowych

LandcsapePro prezentuje nowy sposób edycji zdjęć krajobrazowych
Marcin Falana

24.05.2016 11:04, aktual.: 26.07.2022 19:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Anthropics Technology zaprezentowała swój program do fotografii krajobrazowej LandcsapePro, który ma uprościć i przyspieszyć obróbkę zdjęć dając jednocześnie nowe narzędzia działające na konkretnych obszarach np. trawy, wody czy nieba.

LandcsapePro to nowa aplikacja do obróbki zdjęć krajobrazowych, oferuje narzędzia pozwalające na zmianę nieba, podciągnięcie wody i zmianę kierunku światła za pomocą jednego kliknięcia. Producent twierdzi, że do korzystania z programu nie jest wymagana żadna wiedza. Innymi słowy - wszystko powinno dziać się intuicyjnie.

LandcsapePro pozwala użytkownikom na zaznaczenie obszarów takich jak trawa, niebo, woda, a oprogramowanie automatycznie zaznacza wybrane partie obrazu. Następnie za pomocą suwaków i filtrów możemy w łatwy sposób wprowadzać zmiany. Symulator głębi ostrości tworzy rozmycie w konkretnej odległości, a inne narzędzia pozwalają na pokazanie dystansu dzięki koloryzacji.

Temperatura barwowa może być ustawiana za pomocą zdefiniowanych presetów, które mają swoje dramatyczne nazwy i przypominają np. zachód słońca czy pogodę burzową. Swoje ustawienia mają też obszary, o których wspominałem, czyli trawa oraz woda. Znajdziemy tu nawet narzędzie do symulowania światła przechodzącego przez gałęzie.

LandcsapePro jest dostępny w dwóch wersjach - Standard za 79,90 dolarów i Studio za 119,90 dolarów. Bogatsza wersja LandcsapePro Studio pozwala na obróbkę RAW-ów i może być stosowana jako wtyczka do programów Adobe Lightroom albo Photoshop. Obecnie obie wersje są w promocji i można je nabyć za połowę ceny.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)