fot. Jakub Kaźmierczyk, mod. Amelia Krząpa

Profoto A1 - zabierz błysk ze sobą [wideotest]

Profoto A1 to najnowsza lampa szwedzkiego producenta. Łączy w sobie niewielkie rozmiary, świetne wykonanie, łatwą obsługę, ale również niezbyt dużą moc i wysoką cenę. Jak wypadła podczas sesji, na którą zabrałem ją na Wyspy?

Na rynku mam naprawdę wielki wybór różnego rodzaju lamp. Od najtańszych chińczyków za kilkaset złotych, po wielkie generatory za kilkadziesiąt tysięcy. Oczywiście ich zastosowanie będzie zupełnie różne, natomiast firma Profoto zdecydowała się na połączenie lampy systemowej z funkcjami lampy studyjnej. W mojej ocenie to nadal bardziej lampa reporterska niż studyjna z uwagi na moc 76 Ws, ale zastosowanymi rozwiązaniami zdecydowanie przegania konkurencje spod znaku Canona czy Nikona.

Poza tym będzie to dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają już inne lampy w systemie Profoto, bo A1 działa również jako nadajnik systemu Air Remote, dzięki czemu w studio mogłem odpalać i sterować B1 i D1. Oczywiście, jak na szwedzką firmę przystało — produkt jest absolutnie premium, podobnie jak i jego cena.

Zobacz również: Podstawy fotografii: przysłona

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy akcesoriów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Sigma 20 mm f/1.4 ART - bardzo jasny, bardzo szeroki i bardzo dobry [recenzja] Ściągamy lampę z sanek, czyli studio na lampach systemowych [poradnik cz. II] Carl Zeiss Sonnar T* FE 55 mm f/1,8 ZA - test obiektywu Panasonic Lumix TZ10 - TEST cz. 2 Najtańszy standard do bezlusterkowców - Industar L/D 55 mm f/2,8 Zeiss ExoLens Mutar - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe Jak w praktyce sprawdza się Venus Optics Laowa 60 mm f/2,8 Macro 2:1? 2 miesiące z Fujifilm X100F. Zabrałem go do Chin i pokochałem [test] MindShift rotation180° Horizon to plecak dla każdego outdoorowca. Czy daje radę w terenie? Sony A9 - pierwsze wrażenia po premierze. Czy bezlusterkowiec dorówna profesjonalnym lustrzankom? Canon EOS 1200D - budżetowa lustrzanka dla niewymagających [test] Sony NEX-5 - test [część 2]

Popularne w tym tygodniu:

Nikon Z50 – czego musi nauczyć się młodszy brat Z6 i Z7? [test]