fot. Jakub Kaźmierczyk, mod. Amelia Krząpa

Profoto A1 - zabierz błysk ze sobą [wideotest]

Profoto A1 to najnowsza lampa szwedzkiego producenta. Łączy w sobie niewielkie rozmiary, świetne wykonanie, łatwą obsługę, ale również niezbyt dużą moc i wysoką cenę. Jak wypadła podczas sesji, na którą zabrałem ją na Wyspy?

Na rynku mam naprawdę wielki wybór różnego rodzaju lamp. Od najtańszych chińczyków za kilkaset złotych, po wielkie generatory za kilkadziesiąt tysięcy. Oczywiście ich zastosowanie będzie zupełnie różne, natomiast firma Profoto zdecydowała się na połączenie lampy systemowej z funkcjami lampy studyjnej. W mojej ocenie to nadal bardziej lampa reporterska niż studyjna z uwagi na moc 76 Ws, ale zastosowanymi rozwiązaniami zdecydowanie przegania konkurencje spod znaku Canona czy Nikona.

Poza tym będzie to dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają już inne lampy w systemie Profoto, bo A1 działa również jako nadajnik systemu Air Remote, dzięki czemu w studio mogłem odpalać i sterować B1 i D1. Oczywiście, jak na szwedzką firmę przystało — produkt jest absolutnie premium, podobnie jak i jego cena.

Zobacz również: Jak wykonać nakładkę typu gobo?

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy akcesoriów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Sony SLT-A77 - szybciej, więcej, lepiej? [wideotest] Olympus OM-D E-M1X - pierwsze wrażenia i pozytywne zaskoczenie Panasonic Lumix GF-1 - TEST cz.2 Canon EOS 7D Mark II - test funkcji wideo Panasonic Lumix G80 jest bliziutko ideału [test] Fujifilm X-E3 - bezlusterkowiec dla zaawansowanych amatorów w naszych rękach Sigma 35 mm f/1.4 ART DG HSM - od niej wszystko się zaczęło [recenzja] Subiektywny test aparatu Leica M-P (typ 240) Sony A7R III - wszystko, co o nim wiemy. Pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe Flycam Nano - testy taniej stabilizacji do lustrzanek filmowych [wideo] Canon EOS-1D X Mark II - pierwsze zdjęcia przykładowe Jak twarda jest karta Sony Tough? Sprawdziliśmy to w praktyce [WIDEO]