© Monika Homan / Facebook

Twoje zdjęcia to o nie tylko ładne obrazki. Mogą zmienić czyjeś życie

Do każdej dziewczyny, która myśli, że nie jest ładna. Do każdego chłopca, który myśli, że nie jest nikim wyjątkowym: Stańcie przed moim obiektywem, a pokaże wam jak bardzo się mylicie - tak zaczyna swoją mowę Missy Mwac

Przyszła na swoją pierwszą sesję. Jej włosy splątały się w nieuporządkowane fale. Jej twarz pokrywał trądzik i piegi. Nie była profesjonalną modelką. Była słodka i nieśmiała. Nie lubiła zwracać na siebie uwagi.

Missy Mwac

Tak zaczyna się historia, poprzez którą Missy Mwac przesyła do fotografów portretowych ważną wiadomość. Wiadomość o tym, że fotografia może być czymś więcej, niż tworzeniem ładnych obrazków. W czasach, kiedy jesteśmy bombardowani zdjęciami pięknych pań i przystojnych panów z okładek lifestylowych czasopism, trudno o pewność siebie przed obiektywem.

Opowieść, w której fotografowana dziewczyna zyskuje tę pewność i zauważa swoje własne piękno, jest dla nas, fotografów, bardzo ważnym przekazem. Missy w swoim wpisie wskazuje na rolę, jaką pełnią portreciści. Nasze podejście do pracy, którą wykonujemy może diametralnie wpłynąć na końcowy efekt.

Nie leczycie raka, nie możecie powstrzymać tornada, ani sprawić, że deszcz spadnie na ziemię dotkniętą suszą. Robicie zdjęcia, a te zdjęcia mogą wpłynąć na czyjeś życie.

Missy Mwac

Zobacz również: Tworzenie małej planety w Adobe Photoshop

Za każdym człowiekiem stoi inna historia. Brak pewności siebie może wynikać z tak wielu czynników, że często nie jesteśmy w stanie tego zrozumieć. Czy zastanawialiście się kiedyś jakie myśli przychodzą do głowy fotografowanym przez was osobom? Może pod maską uśmiechu ukrywają się skrywane niepewności?

Niewiele znam osób, które czują się pewnie przed obiektywem. Sama nie czuję się pewnie. Kiedy proponuję komuś znajomemu, że zrobię mu kilka portretów zwykle słyszę tylko wymówki typuL "Gdy schudnę”; "Dziś jestem zmęczona”; "Jestem niefotogeniczny”; "Nie umiem pozować”.

Słyszałam już tak wiele takich odpowiedzi, że w pewnym momencie przestałam pytać. Po prostu zaczęłam im robić zdjęcia. I wiecie co? Efekt zawsze jest taki sam. Nagle okazuje się, że ci ludzie wracają po więcej. Na zdjęciach widzą siebie takimi, jakich chcą się widzieć i buduje to ich poczucie własnej wartości.

Jak mówi Missy – naszym zadaniem jest tworzyć takie obrazy, które udowodnią, że obawy portretowanych przez nas osób są bezpodstawne.

Dbajcie o dobrą atmosferę podczas zdjęć, a wspólnie z waszym modelem lub modelką możecie zbudować jego pewność siebie i swobodę przed obiektywem. Oboje będziecie mieli z tego korzyści w postaci pięknych zdjęć. Warto pamiętać też o tym, że te piękne zdjęcia mogą (nie muszą, ale mogą), zmienić czyjeś postrzeganie samego siebie.

Osoby na zdjęciach miały wątpliwości, lub czuły się zestresowane przed sesją. Myślicie, że potrzebnie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Perseidy 2019: Jak fotografować spadające gwiazdy? Jak dobrze sfotografować półcieniowe zaćmienie Księżyca? [poradnik] Jak sfotografować Superksiężyc? [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Rodzaje i wielkości matryc - wszystko, co powinieneś wiedzieć [poradnik] Jak robić zdjęcia na niebezpiecznych wydarzeniach? Co jest lepsze – obiektyw stało czy zmiennogiskowy? Co to jest panning? Radzimy, jak dobrze wyostrzać zdjęcia w Photoshopie 5 prostych trików z wykorzystaniem paska do aparatu Wiosna w pełni - kilka pomysłów na przyjemne portrety NAS czy DAS? Wybieramy dysk do naszych potrzeb [wideoporadnik] Dowiedz się, jak krok po kroku dobrze wyretuszować portret 8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać Pięć łatwych sposobów na poprawienie swoich filmów ze smartfona Ilford pokazuje jak wywołać czarno-biały film we własnym domu Prosta sztuczka, jak redukować szumy przy fotografowaniu w ciemności Jak robić dobre zdjęcia przy długim czasie ekspozycji? Czy warto wydać 8 tysięcy na obiektyw portretowy? Oto jak się sprawdzają 85-tki Canona 25 funkcji Lightrooma, dzięki którym poprawisz swój workflow Archiwizacja komputera przy pomocy Time Machine i WD Backup - jak to zrobić? [wideoporadnik] Nie wiesz, jak kręcić ciekawe ujęcia? Wykorzystaj statyw! 8 trików, dzięki którym twoje zdjęcia będą ciekawsze. I to niskim kosztem!

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego zawodzisz jako fotograf? 10 rad jak robić lepsze zdjęcia z podróży Fotografie ślubny, dlaczego robisz nudne zdjęcia? Perseidy 2019: Jak fotografować spadające gwiazdy? Zanim spłuczesz się na nowym sprzęcie, naucz się patrzeć Piekło fotografa ślubnego, czyli najgorsze typy klientów Jak dobrze drukować zdjęcia? Perseidy 2019: Jak obrabiać zdjęcia Perseidów? Dlaczego inni robią lepsze zdjęcia od ciebie? Jak zacząć fotografować?