Dla Natalii – Wielka Aukcja Fotografii

Zaprzyjaźniona z Fotoblogią Fundacja 2.8 postanowiła zorganizować aukcję charytatywną, z której całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz Natalii Paździerskiej, chorej siostry jednego z opolskich fotografów – Miłosza Paździerskiego.

U chorej Natalii został zdiagnozowany naczyniak wewnętrzny rdzenia kręgowego z licznymi zaburzeniami tętniczo-żylnymi w szyjnym odcinku kręgosłupa. W wyniku dwukrotnego krwawienia Natalia doznała porażenia nerwowego od szyi w dół i wymaga rehabilitacji. Zdaniem lekarzy jedyną metodą zamknięcia naczyniaka jest embolizacja (zaklejenie). Metoda ta jest zarówno bardzo trudna w wykonaniu, jak i niebezpieczna ze względu na umiejscowienie naczyniaka.

W związku z tym lekarze sugerują leczenie we Francji, w najważniejszym ośrodku specjalizującym się w patologiach rdzenia, gdzie pierwszy zabieg wyceniono na 12 500 euro. Do tej kwoty należy doliczyć koszty medycznego transportu lotniczego w asyście lekarza, wynoszące ok. 100 000 zł. Już dziś wiadomo, że zabiegów ma być kilka- czytamy na stronie Fundacji 2.8.

Fotografowie postanowili pomóc siostrze jednego z opolskich fotografów – Miłosza Paździerskiego. Zorganizowano aukcje odbitek fotografii 26 fotografów. Wśród nich są laureaci najważniejszych polskich i światowych konkursów fotograficznych: World Press Photo, Grand Press Photo, Red Bull Illume, BZWBK Press Photo, Leica Street Photo, Visa D’or News czy Foto-Erotica! Wszyscy artyści swoje prace przekazali bezpłatnie.

Jedno ze zdjęć przekazanych na aukcję.

Przekazane fotografie są w formacie 30×40 (w zależności od stosunku boków), zostały wydrukowane na doskonałym matowym papierze w Tkalni Obrazu i oprawione w Passe-partou, a na każdej odbitce jest oryginalny podpis autora.

Prace można zobaczyć na specjalnie przygotowanej stronie:

ZOBACZ ZDJĘCIA WYBRANE NA AUKCJE

Przedsięwzięcie nie powiodłoby się, gdyby nie ogromne wsparcie fotografa Piotra Króla, który nie jest członkiem Fundacji 2.8, ale jest jej wielkim przyjacielem. W imieniu F 2.8 i Fotoblogia.pl dziękujemy!

Zobacz również: Canon EOS M5 - pierwsze wrażenia z premiery na targach Photokina 2016

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Co kryje "Czarna skrzynka" Tomasza Tomaszewskiego "Nowojorska ulica w obiektywie" i na ekranie kina Iluzjon Wiesław Rakowski. Archiwum Zoologiczne. Wystawa, którą warto zobaczyć! Relacja z BEiKS Roadshow we Wrocławiu Witajcie na nowej Fotoblogia.pl! Rusza otwarty nabór projektów do Grand Prix Fotofestiwal 2014 Verily - magazyn, w którym nie znajdziecie zdjęć obrobionych w Photoshopie Rusza ósma edycja BEiKS Roadshow – cykl pokazów najnowszego sprzętu foto i video Foto Art Festiwal 2013 – jest moc [relacja] Phonar – platforma do nauki fotografii przez Internet dla wszystkich Fotografa nie warto okradać ze zdjęć. Ciąg dalszy historii Gosi Stępień Zabezpieczenia Adobe złamane. Kody źródłowe programów i dane prawie 3 mln klientów w rękach hakerów Czy Getty Images i AFP zapłacą ponad 13 mln dol. za bezprawne użycie zdjęć z Twittera? Getty Critics, Rodzinka Stokowskich… W Sieci piętnują absurdy zdjęć stockowych CreativeLive – bezpłatne sześciodniowe warsztaty fotograficzne online! Jakub Kaźmierczyk poprowadzi bezpłatne warsztaty fotografii kulinarnej Rusza 3. edycja Opolskiego Festiwalu Fotografii – OFF