Wyjątkowe warsztaty fotografii dokumentalnej i ulicznej FACEtoFACE

Wyjątkowe warsztaty fotografii dokumentalnej i ulicznej FACEtoFACE

Wyjątkowe warsztaty fotografii dokumentalnej i ulicznej FACEtoFACE
Źródło zdjęć: © © Mariusz Forecki
Redakcja Fotoblogia.pl
04.02.2014 12:00, aktualizacja: 26.07.2022 20:03

Szykuje się gratka dla wszystkich fotografujących osób, które chcą wzbogacić swój warsztat i poszerzyć wiedzę.

Obraz
© © Mariusz Forecki

Nawet najstarsi górale wiedzą, że żadna książka, poradnik czy skrócony kurs nie dadzą takich efektów jak wyjazd na warsztaty fotograficzne z doświadczonym mentorem.

Ruszają zapisy na wyjątkowe warsztaty fotografii dokumentalnej i ulicznej:

http://www.facetoface.edu.pl. To inicjatywa doświadczonego i cenionego fotografa dokumentalnego Mariusza Foreckiego.

Warsztaty mają charakter praktyczny. To chyba najlepszy sposób na naukę tego typu fotografii. Cechą szczególną warsztatów są zorganizowane wyjazdy, na których poznaje się innych uczestników/pasjonatów fotografii oraz prowadzących. Jest to również niezwykła okazja do poszerzenia horyzontów, także tych niefotograficznych, i szansa na wspaniałą przygodę.

W tym momencie trwają zapisy na dwa wyjazdy warsztatowe:

28.02-02.03.2014 r. BAD MUSKAU / NIEMCY

Prowadzący: Mariusz Forecki

Wykład o fotografii niemieckiej: Andrzej Marczuk

Uczestnicy warsztatów wezmą udział w barwnej paradzie karnawałowej w małym niemieckim mieście Bad Muskau. Zobaczą, jak działa największe targowisko na zachodniej granicy Polski. Poznają też historię niemieckiej fotografii dokumentalnej.

Obraz
© © Mariusz Forecki

"Karnawał w Bad Muskau" to warsztaty prowadzone przez Mariusza Foreckiego według jego autorskiego programu (połączenie edukacji fotograficznej z praktyką). Odbędą się w małych miastach na zachodniej granicy Polski: Łęknica (Polska) i Bad Muskau (Niemcy).

Jak mówi Mariusz: "Będziemy fotografować przygotowania i wielką, barwną paradę karnawałową w Bad Muskau. Zobaczymy, jak działa największe w Polsce targowisko na zachodniej granicy. Zastanowimy się, jak znaleźć fotograficzny temat i jak go dalej realizować. Dowiemy się, jakim sprzętem najlepiej pracować, a na wykładzie poznamy historię niemieckiej fotografii dokumentalnej. Warsztaty są przygotowane dla osób interesujących się fotografią reportażową, street photo i dokumentalną. Do udziału zapraszam zarówno początkujących, jak i zaawansowanych fotografów.

Szczegóły dotyczące zapisów: FACEtoFACE BAD MUSKAU zapisy, kontakt.

5-10.05.2014 r. MOSKWA/ROSJA

Prowadzący: Mariusz Forecki (strona, blog)

Wykład o fotografii rosyjskiej: Adrian Wykrota (strona, blog)

Obraz
© © Mariusz Forecki

Będziemy obserwować przygotowania do Dnia Zwycięstwa (9 maja) i jego obchody.

Spotkamy m.in. żołnierzy weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, wojny w Korei i Afganistanie. Weźmiemy udział w marszu komunistów. Zobaczymy wspaniałe moskiewskie metro. Odwiedzimy Moskiewski Dom Fotografii.

Obraz
© © Mariusz Forecki

Będziemy nocować w typowym moskiewskim hostelu. Na wieczornych spotkaniach prowadzonych m.in. przez Mariusza Foreckiego i Adriana Wykrotę poznamy historię fotografii rosyjskiej oraz zajmiemy się edycją wykonanych zdjęć.

Obraz
© © Mariusz Forecki

Warsztaty będą bardzo wyczerpujące. Kilkakrotnie będziemy wychodzić na zdjęcia już około 5 rano, czyli o 3 czasu polskiego. Ze względu na zmiany w kursowaniu metra związane z obchodami Dnia Zwycięstwa często będziemy poruszać się pieszo. Proszę uwzględnić te informacje przy podejmowaniu decyzji o uczestnictwie w warsztatach.

Szczegóły dotyczące zapisów: FACEtoFACE MOSKWA zapisy ; kontakt

Fotoblogia.pl jest patronem warsztatów FACEtoFACE.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)