Jak dodać funkcję „Dehaze” do Lightrooma 6?

W Sieci dostępne są nowe presety, które udostępniają użytkownikom programu Adobe Lightroom 6.1 możliwość korzystania z działającej cuda funkcji „Dehaze".

Prolost Dehaze na 0 oraz +70 stopni.

Prolost Dehaze na 0 oraz +70 stopni. (© Prolost)

Zobaczcie co funkcja „dehaze" w Photoshopie robi ze zdjęciami nocnymi nieba

Nowozelandzki fotograf Tom Mackintosh sfotografował niebo w nocy w okolicach przedmieść Auckland, gdzie występuje duże zanieczyszczenie światłem….

W czerwcu tego roku firma Adobe wydała aktualizację dla pakietu Creative Cloud: Photoshop CC (w trybie Camera RAW) oraz Lightroom CC. Nowością, która wzbudza największe zainteresowanie jest funkcja „Dehaze", która odpowiada za pozbycie się zmniejszonej przejrzystości powietrza. Jakub Kaźmierczyk przetestował ją już w swoim wideoporadniku:

Niestety, największymi przegranymi aktualizacji są użytkownicy pudekowej wersji programu Adobe Lightroom 6, którzy niestety są pozbawieni funkcji „Dehaze". Jeśli należysz do tej grupy fotografów to mamy dobre wieści: Prolost opublikowała zestaw presetów, które mają umożliwiać korzystanie z „Dehaze". Jakość tego dodatku możecie sprawdzić sami pobierając za darmo presety oraz obejrzeć filmik z serwisu wearesophoto.com:

Jak podają twórcy presetów, ich produkt nie udaje funkcji „Dehaze", ale działa przy użyciu dokładnie tych samych funkcjonalności.

„Program Adobe Lightroom 6.1 ma te same wnętrzności, co Lightroom 2015.1 (CC), włączając możliwość do wykorzystywania funkcji „Dehaze". Zatem zdjęcie z zastosowaną funkcją „Dehaze" będzie poprawnie obrobione w wersji 6.1 (nawet jak nie ma w programie dostępnego takiego parametru), a preset, który zmienia ustawienia „Dehaze" również będzie działać".

Ze słów twórcy presetu wynika zatem, że funkcja „Dehaze" jest dostępna także w programie Adobe Lightroom 6.1, chociaż najwidoczniej została specjalnie zablokowana. Firma Adobe zapewne chce w ten sposób zachęcić bądź też zmusić użytkowników do przejścia w pakiet w chmurze. Tymczasem, funkcja „Dehaze" może działać w wersji 6.1, nawet jeśli nie widzimy w samym programie jej dedykowanego suwaka.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Pierwszy w Europie Zlot Fujifilm X we wrześniu w Polsce Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.08. - 15.09.2015 TIFF Festiwal 2015 we Wrocławiu - tematem przewodnim „Polska Now!” Adobe Camera Raw 9.1.1 to ostatnia aktualizacja dla Photoshopa CS6 Wystartowała 5. edycja konkursu fotografii ulicznej Leica Street Photo Wygraj udział w warsztatach z Alexem Masim w Krakowie Wacom „Create more” - bezpłatne poradniki dla fotografów i grafików "Prezydentura w obiektywie". 5 lat pracy 5 fotografów w jednej książce Nikon Photo Contest 2014-2015 - Polacy wśród wyróżnionych Bezpłatne Warsztaty Fotografii Podróżniczej Olympus z Marcinem Dobasem Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.07. - 15.08.2015 Certyfikowane e-szkolenia IT: skorzystaj z 80% dofinansowania! Zdjęcia "Praskiej wiosny" J.Koudelki, które przeszły do historii, do zobaczenia w Polsce Relacja z wystawy Steve'a McCurry w Warszawie. Zdjęcia, które trzeba znać Tomasz Lazar i „Children of Siberia” - 18 portretów zesłanych na Sybir na wystawie w Szczecinie Prace finalistów 3. edycji Projektu Przetwórnia do zobaczenia w Krakowie Bezpłatne warsztaty z fotografii sportowej z Jackiem Boneckim Palimpsest - w poszukiwaniu dawnych niemieckich cmentarzy w Polsce Retusz po królewsku – warsztaty postprodukcji zdjęć z House of Retouching i Epson Fotofestiwal pokazuje zdjęcia. Fotorelacja [cz.V] Filmy o fotografii, czyli „Wszyscy jesteśmy fotografami - Kino Letnie Vol. 1" Ruszyła akcja Cashback na aparaty i obiektywy Fujifilm X Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.06. - 15.07.2015

Popularne w tym tygodniu:

Zostań oficjalnym fotografem Sejmu RP. Kancelaria szuka profesjonalisty z doświadczeniem Szwedzka fotografka i modelka otrzymała groźbę gwałtu za włosy na nogach w kampanii Adidasa Dron zderzył się z samolotem pasażerskim w Kanadzie Nikon D850 ma najlepszą matrycę w historii pomiarów DxO Jakub Szymczuk - z ”Gościa Niedzielnego”do Kancelarii Prezydenta. Poznajcie nowego fotografa Andrzeja Dudy Nadchodzi Lightroom 7. Ma mieć dwie wersje - klasyczną i w chmurze Czy nowy bezlusterkowiec Canona będzie miał pełnoklatkową matrycę? "1984" Orwella spełnia się na naszych oczach. Kamerka internetowa śledziła właścicielkę W piątek rusza najnowsza edycja projektu Eastreet. Poznaj program imprezy! National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków już niedługo zagości w Warszawie I’m Back – cyfrowa rewolucja w świecie fotografii tradycyjnej. Znamy specyfikację przystawki Stworzony przez Augusta Sandera portret zbiorowy społeczeństwa niemieckiego należy do najwybitniejszych osiągnięć fotografii XX wieku