Lowepro Streetline BP 250 - stylowy plecak przeznaczony do miejskiej dżungli [recenzja]

Lowepro niedawno zaprezentowało nową linię toreb i plecaków, które mają łączyć znaną wytrzymałość z miejskim stylem. Czy takie połączenie sprawdza się w praktyce?

Ten artykuł ma 3 strony:

Opis

Muszę przyznać, że do plecaków fotograficznych przekonałem się dopiero w styczniu, na targach CES. Na co dzień chodziłem z torbą, ale przemierzanie wielu kilometrów między stoiskami i samym Las Vegas spowodowało, że otrzymany na miejscu plecak Crumplera zastąpił torbę. Noszenie plecaka jest znacznie mniej wymagające dla naszego kręgosłupa i ramion w porównaniu z torbą. Po tym wyjeździe zacząłem szukać rozwiązania dla siebie. Miałem w domu zupełnie nowy plecak Lowepro Hatchback 22L AW, który przeleżał dwa lata w szafie, ale z powodu jego wyglądu raczej z niego nie korzystałem. Do tego korzystam z Lowepro sygnowanego E-Systemem Olympusa, do którego jak ulał wchodzą dwie lampy Profoto B1 z wyzwalaczami radiowymi i zapasową baterią. To jednak zupełnie inna para kaloszy.

W momencie, kiedy przekonałem się do plecaka, zacząłem szukać rozwiązania dla siebie. Zależało mi przede wszystkim na plecaku, w którym nie wyglądałbym, jakbym szedł na wojnę, albo w dzicz. Testowane przez Marcina Falanę plecaki Photo Sport BP 300 AW II i Dry Cone BP 40L, to właśnie tego typu rozwiązania — świetnie sprawdzające się przy uprawianiu sportu czy podróżowaniu, ale w codziennym, miejskim fotografowaniu, wyglądają wręcz komicznie.

Do plecaków przekonałem się dopiero w styczniu, kiedy przyszło mi zmierzyć się z wieloma kilometrami pokonanymi między stoiskami na targach CES w Las Vegas.

Jak się jednak okazało, na rynku tego typu rozwiązań jest jak na lekarstwo. Linia Perception od Think Tanka wygląda nieźle, ale to nadal nie to. Z kolei świetne rozwiązanie Thule Perspektiv, w mniejszej wersji nie ma miejsca na laptopa, co było dla mnie sprawą priorytetową. Jedynym konkurentem może być Thule Covert, który również nieźle wygląda, i co ważne — mieści laptopa.

Wtedy pojawił się Lowepro Streetline, który, gdy zobaczyłem go w informacjach prasowych, natychmiast wpadł mi w oko. Niedługo potem przyszedł do testów. Spędziłem z nim około dwóch tygodni i jestem pozytywnie zaskoczony.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy akcesoriów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Canon EOS M6 - zdjęcia przykładowe z młodszego brata EOS-a M5 Nikon D800 i D800E - pierwsze wrażenia [galeria] Canon EOS R - aparat, który możesz spersonalizować Olympus OM-D E-M10 - pierwsze wrażenia Leica T – pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe Canon EOS 1D X - pierwsze wrażenia w Sieci [wideo] Wacom Companion 2 - wszystkomający tablet [test] Olympus OM-D E-M5 - technologia XXI wieku w obudowie sprzed lat [wideotest] Tamron 16-300 mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD Macro, czyli superzoom nie do pobicia [test] Apple Aperture 3 - test nowych funkcji Panasonic Lumix LX5 ? test [część 1] Panasonic Lumix GF3 – zgrabny, inteligentny maluch [test]