Lowepro Streetline BP 250 - stylowy plecak przeznaczony do miejskiej dżungli [recenzja]

Lowepro niedawno zaprezentowało nową linię toreb i plecaków, które mają łączyć znaną wytrzymałość z miejskim stylem. Czy takie połączenie sprawdza się w praktyce?

Ten artykuł ma 3 strony:

Opis

Muszę przyznać, że do plecaków fotograficznych przekonałem się dopiero w styczniu, na targach CES. Na co dzień chodziłem z torbą, ale przemierzanie wielu kilometrów między stoiskami i samym Las Vegas spowodowało, że otrzymany na miejscu plecak Crumplera zastąpił torbę. Noszenie plecaka jest znacznie mniej wymagające dla naszego kręgosłupa i ramion w porównaniu z torbą. Po tym wyjeździe zacząłem szukać rozwiązania dla siebie. Miałem w domu zupełnie nowy plecak Lowepro Hatchback 22L AW, który przeleżał dwa lata w szafie, ale z powodu jego wyglądu raczej z niego nie korzystałem. Do tego korzystam z Lowepro sygnowanego E-Systemem Olympusa, do którego jak ulał wchodzą dwie lampy Profoto B1 z wyzwalaczami radiowymi i zapasową baterią. To jednak zupełnie inna para kaloszy.

W momencie, kiedy przekonałem się do plecaka, zacząłem szukać rozwiązania dla siebie. Zależało mi przede wszystkim na plecaku, w którym nie wyglądałbym, jakbym szedł na wojnę, albo w dzicz. Testowane przez Marcina Falanę plecaki Photo Sport BP 300 AW II i Dry Cone BP 40L, to właśnie tego typu rozwiązania — świetnie sprawdzające się przy uprawianiu sportu czy podróżowaniu, ale w codziennym, miejskim fotografowaniu, wyglądają wręcz komicznie.

Do plecaków przekonałem się dopiero w styczniu, kiedy przyszło mi zmierzyć się z wieloma kilometrami pokonanymi między stoiskami na targach CES w Las Vegas.

Jak się jednak okazało, na rynku tego typu rozwiązań jest jak na lekarstwo. Linia Perception od Think Tanka wygląda nieźle, ale to nadal nie to. Z kolei świetne rozwiązanie Thule Perspektiv, w mniejszej wersji nie ma miejsca na laptopa, co było dla mnie sprawą priorytetową. Jedynym konkurentem może być Thule Covert, który również nieźle wygląda, i co ważne — mieści laptopa.

Wtedy pojawił się Lowepro Streetline, który, gdy zobaczyłem go w informacjach prasowych, natychmiast wpadł mi w oko. Niedługo potem przyszedł do testów. Spędziłem z nim około dwóch tygodni i jestem pozytywnie zaskoczony.

Zobacz również: Szybki sposób na obróbkę zdjęć wakacyjnych

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy akcesoriów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Sony A5100 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe Panasonic GF1 kontra GF2 [galeria] Olympus OM-D E-M5 - technologia XXI wieku w obudowie sprzed lat [wideotest] Canon EOS 7D Mark II - szybki, wytrzymały i bez konkurencji [test] Olympus E-P2 - test część 2 Lowepro Photo Sport BP 300 AW II - plecak fotograficzny dla aktywnych [recenzja] Nikon D5300 - solidny krok naprzód [test] Nikon D5 - pierwsze wrażenia z premiery Fujifilm Instax Square SQ10 - kwadratowo, cyfrowo i natychmiastowo [test] Samsung Galaxy S8, S7 oraz iPhone 7. Który robi lepsze zdjęcia? Fujifilm GFX 50S - pierwsze zdjęcia i wrażenia Sony a6000 jako aparat do reportażu ulicznego