Matryca EOS-a 1DX Mark II najlepszym sensorem Canona według DxO

Wreszcie Canon ma w swojej ofercie lustrzankę, która dobrze wypadła w testach DxO. Poprzednie modele nie robiły szału, lecz flagowy 1DX Mark II to zabójcza maszyna.

W ostatnim czasie można było natknąć się na informację o zmianie taktyki Canona pod względem oprogramowania matrycy. Nowe sensory bardziej idą w kierunku lepszych osiągów pod względem dynamiki obrazu kosztem nawet trochę wyższej czułości.

Potwierdza to najnowsza flagowa lustrzanka dla reporterów EOS-1DX Mark II, która otrzymała od DXO najwyższą notę wśród aparatów Canona, zbliżając się bardziej do czołówki wśród aparatów pełnoklatkowych.

DXO opublikował swój test Canona 1DX Mark II, który otrzymał za osiągi matrycy najwyższą ocenę w historii aparatów Canon - 88 punktów.

Canon EOS-1D X Mark II — test najszybszej lustrzanki na świecie

Druga odsłona flagowego Canona została zaprezentowana tuż przed Euro 2016 we Francji. To obecnie najszybsza lustrzanka na świecie, która ma poradzić…

Czy zobaczymy kolejny krok w kierunku dynamiki w najnowszym modelu Canon EOS 5D Mark IV - czas pokaże. Miejmy nadzieję, że już po wakacjach.

Zobacz również: Wideotest Nikona D600

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Szwedzki fotograf i reporter dostali po 11 lat za materiał z Etiopii Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii Blindtouch - pierwszy na świecie aparat dla niewidomych stworzony przez Polaków TimeShot, czyli time-lapse na jednym zdjęciu Fotografowie w drodze tematem jubileuszowego Fotofestiwalu w Łodzi Koniec z Adobe Creative Suite CS6. Co będzie z Lightroomem? Dzięki Lenstag odnaleziono skradziony sprzęt Amazon Prime Day 2019: Dał 500 dolarów za sprzęt warty 10 000 Najdroższe zdjęcie w Polsce we Wrocławiu. Jest warte 5,8 mln złotych Przejdź na "wizualną dietę". Fotograf poprosił nastolatków o retusz swoich portretów Sonda InSight zrobiła sobie pierwsze selfie na Marsie Kłopoty GoPro: firma zwalnia 7 proc. pracowników i przygotowuje się do zmian

Popularne w tym tygodniu:

Kodak sprzedany Chińczykom. Chodzi o papiery i chemię fotograficzną Chłopiec wisiał nad przepaścią. Ojciec ryzykował życie dziecka dla zdjęcia