Nowa matryca Canona daje rozdzielczość 60 razy większą niż Full HD

Nowa matryca Canona daje rozdzielczość 60 razy większą niż Full HD

Nowa matryca Canona daje rozdzielczość 60 razy większą niż Full HD
Źródło zdjęć: © © KB
Marcin Falana
30.03.2018 09:59, aktualizacja: 26.07.2022 18:05

Canon pokazał możliwości swojej 120-megapikselowej matrycy CMOS, która daje rozdzielczość 60 razy większa od Full HD. Miłośnicy filmowania na pewno będą zachwyceni nowym wynalazkiem, a posiadaczy współczesnych kamer Canona zje zazdrość.

Canon opublikował filmik, który pokazuje możliwości ich 120-megapikselowej matrycy CMOS, którą zaprezentowali pod koniec 2015 roku. Matryca nosi nazwę 120MXS i pozwala na rejestrowanie obrazów w rozdzielczości 13280 x 9184 pikseli czyli 60 razy Full HD.

Canon 120MXS 120MP CMOS Sensor

"Ultra-wysoka rozdzielczość jest możliwa dzięki równoległemu przetwarzaniu sygnału, który odczytuje sygnał z dużą prędkością z wielu pikseli. Progresywny odczyt z wszystkich pikseli wynoszący 9,4 kl./s jest możliwy dzięki 28 kanałom wyjściowym sygnału cyfrowego. Jest on dostępny w trybie RGB lub z dwukrotną czułością, w trybie monochromatycznym. "

Pod względem wymiarów matryca 120MXS to sensor APS-H (29,22×20,20mm), czyli coś pomiędzy pełną klatką, a APS-C. Zobaczcie na wyciętych fragmentach filmu, o ile więcej szczegółów rejestruje 120MXS w porównaniu z sensorem Full HD. Widać to wyraźnie na fragmentach z częściami zegarka.

Obraz
Obraz

Kolejna część filmu pokazuje możliwości matrycy na meczu rugby, w porównaniu z matriałem nagranym Canonem 1D Mark IV w Full HD. Różnica w szczegółowości obrazu po zbliżeniu jest niesamowita.

Obraz
Obraz
  • Dzięki dalszemu rozwojowi matryc CMOS Canon stara się nadal odkrywać nowe obszary w świecie obrazowania - informuje firma. Jednak nie podaje kiedy i czy w ogóle taka matryca znajdzie zastosowanie w aparatach konsumenckich. Pokazuje to jednak, że Canon dysponuje technologią, która może popchnąć cyfrowe obrazowanie jeszcze dalej.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)