Canon EOS 5D Mark IV - wyciekła specyfikacja oraz pierwsze zdjęcie

Canon EOS 5D Mark IV - wyciekła specyfikacja oraz pierwsze zdjęcie

Canon EOS 5D Mark IV - wyciekła specyfikacja oraz pierwsze zdjęcie
Źródło zdjęć: © © [Canon Rumors](http://www.canonrumors.com/canoneos5dmarkivspecificationsandimage/)
Marcin Watemborski
11.08.2016 09:55, aktualizacja: 26.07.2022 18:55

Im bliżej targów Photokina 2016 w Kolonii, tym w Sieci można znaleźć więcej informacji na temat następcy popularnej, pełnoklatkowej lustrzanki Canon EOS 5D Mark III. Co wiemy o nowym Canonie EOS 5D Mark IV?

Na portalu plotkarskim canonrumors.com opublikowano najnowsze zdjęcie, które rzekomo przedstawia lustrzankę Canon EOS 5D Mark IV. Niestety niezbyt wiele widać na zdjęciu, które jest w kiepskiej jakości, ale jasno możemy zobaczyć nazwę. Nie będzie to jednak „Canon EOS 5Dx” a „Canon EOS 5D Mark IV”. Brzmi to dość logicznie, bo bliżej mu do piątki niż do jedynki, dla której zarezerwowany jest póki co magiczny „X”.

Według nieoficjalnych informacji, nowej piątce znajdziemy pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 30 megapikseli. Nie jest to za dużo, za mało raczej też nie – fajnie, że w tym wypadku Canon nie prześciga się z innymi producentami, a ma dedykowany produkt dla użytkowników, którzy wymagają dużych obrazów.

Podobnie jak poprzednik, Canon EOS 5D Mark IV będzie wyposażony w dwa sloty kart pamięci – CF oraz SD, prawdopodobnie karty CFast nie będą obsługiwane. Aparat ma mieć możliwość nagrywania filmów w 4K przy 24 i 30 kl./s, Full HD 1080 p. przy 60 kl./s oraz HD 720p. w 120 kl/s.

Do łączności ma posłużyć port USB 3.0, a złącze wyzwalania za pomocą wężyka spustowego znalazło się z przodu (tam gdzie symbol „Mark X”). Z tyłu ma znajdować się ekran dotykowy o parametrach lepszych, niż we flagowym modelu Canon EOS-1D X Mark II. Zostały wprowadzone również inne ergonomiczne udogodnienia, w tym przełącznik blokady na tyle korpusu.

W Internecie można znaleźć także datę premiery nowej lustrzanki. Canon EOS 5D Mark IV ma zostać oficjalnie zaprezentowany 25 sierpnia. Czekamy z niecierpliwością!

Więcej na temat lustrzanki Canon EOS 5D Mark IV:

  • [b][url=http://fotoblogia.pl/8983,canon-eos-5d-mark-iv-na-horyzoncie]Canon EOS 5D Mark IV na horyzoncie. Oto wszystko, co o nim wiemy[/url][/b]
  • [b][url=http://fotoblogia.pl/8872,czy-zobaczymy-canona-eos-5d-mark-iv-juz-w-sierpniu]Czy zobaczymy Canona EOS 5D Mark IV już w sierpniu?[/url][/b]
  • [b][url=http://fotoblogia.pl/8473,nastepca-canona-eos-5d-mark-iii-pod-nowa-nazwa]Następca Canona EOS 5D Mark III pod nową nazwą?[/url][/b]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)