DxO Mark zawiedzione osiągami Canona 7D Mark II na niskich czułościach

DxO Mark zawiedzione osiągami Canona 7D Mark II na niskich czułościach06.11.2014 13:15
DxO Mark zawiedzione osiągami Canona 7D Mark II na niskich czułościach
Marcin Falana

DXO Mark opublikowało wyniki testu Canaon EOS 7D Mark II. Co ciekawe, nowa lustrzanka wypada przeciętnie na niskich czułościach ISO plasując się za starszymi aparatami Mikro Cztrey Trzecie i podobnie jak EOS 7D.

W podsumowaniu testu Canona EOS 7D Mk II DXO Mark napisało, że jest to solidny wybór do fotografii akcji, jednak osiągi matrycy na niskich czułościach pozostają w tyle za najlepszymi w klasie.

Osiągi Canona 7D Mk II i 7D na niskich czułościach są bardzo zbliżone, Mk II radzi sobie trochę lepiej z dynamiką obrazu od ISO 1000. Ponieważ już 7D nie był liderem pod względem osiągów matrycy, podobnie plasujący się 7D Mk II wypada gorzej na niskich ISO niż choćby Olympus OM-D E-M1.

Według DxO na wyższych czułościach Canon EOS 7D Mk II radzi sobie lepiej od rywali, którzy przewyższają go na niskich ISO. Co biorąc pod uwagę dedykowanie aparatu do reportażu jest dobrą cechą. Jednym słowem inżynierowie Canona przez 5 lat poprawili jedynie osiągi matrycy na wyższych czułościach. Pytanie tylko, czy rzeczywiście tego potrzebujemy?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)