Jak stworzyć efekt deszczu przy pomocy wełny stalowej?

Malowanie światłem bez wełny stalowej nie byłoby takie zabawne. Jest to mimo wszystko dość niebezpieczne, ale efekt jest naprawdę malowniczy. Zobaczcie – jak stworzyć deszcz iskier.

Firma GoPro wypuściła 4-minutowe wideo szkoleniowe dotyczące tworzenia ognistego deszczu za pomocą wełny stalowej. Wygląda to jakby krople światła spadały z nieba. Dzieje się tak za sprawą płonących cząsteczek kręcącej się wełny stalowej, która zyskała ostatnimi czasami sporą popularność.

Co ma wspólnego wełna stalowa i fotografia, czyli malowanie światłem nad Wisłą [poradnik]

Dzisiaj zaprezentujemy, jak bezpiecznie osiągnąć ciekawe efekty świetlne przy pomocy wełny stalowej, która daje podobne efekty, jak zimne ognie, jednak…

Podczas eksperymentowania z tą techniką musicie uważać – jest ona bardzo niebezpieczna i może stworzyć zagrożenie dla zdrowia i życia – waszego oraz otoczenia. Na początku 2016 roku przez wypadek z wełną stalową spłonęła zabytkowa stacja benzynowa w Stanach Zjednoczonych. Przed przystąpieniem do zabawy z ognistymi kropelkami – upewnijcie się, że teren jak i osoby w pobliżu są bezpieczne.

W filmiku, Rob Nelson oraz Jonas Stanstom pokazują krok po kroku jak stworzyć efekt płonącego deszczu. Dzięki wykorzystaniu długiego czasu otwarcia migawki, na zdjęciu zostały uwiecznione smugi świetlne tworzone przez płonące fragmenty wełny stalowej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

"Iskierki" w oczach sprawią, że twoje portrety staną się lepsze Zdjęcia ze smakiem, czyli fotografia kulinarna - sprzęt, światło, dodatki i sztuczki [wideoporadnik] Ile tak naprawdę trwa dwugodzinna sesja fotograficzna? ”Lightroom w przerwie na kawę” - poznaj tajniki Lightrooma CC za darmo Zdjęcia pod światło? Żaden problem! [wideoporadnik] Kupujemy najtańszą lustrzankę Olympusa 8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową 5 porad, dzięki którym zrobisz lepsze zdjęcia smartfonem Coś Wi-Fi w powietrzu, czyli sterowanie bezlusterkowcem z poziomu smartfona Zaczynasz swoją przygodę z fotografią? Po tych kilku radach Twoje zdjęcia mogą być dużo lepsze 5 powodów, dla których fotograf powinien mieć dobry monitor [poradnik] Haiti: Z obiektywem w piekle, cz. III

Popularne w tym tygodniu:

Jak zadbać o nastrój na sesji zdjęciowej? 8 przydatnych rad