Jak stworzyć efekt deszczu przy pomocy wełny stalowej?

Malowanie światłem bez wełny stalowej nie byłoby takie zabawne. Jest to mimo wszystko dość niebezpieczne, ale efekt jest naprawdę malowniczy. Zobaczcie – jak stworzyć deszcz iskier.

Firma GoPro wypuściła 4-minutowe wideo szkoleniowe dotyczące tworzenia ognistego deszczu za pomocą wełny stalowej. Wygląda to jakby krople światła spadały z nieba. Dzieje się tak za sprawą płonących cząsteczek kręcącej się wełny stalowej, która zyskała ostatnimi czasami sporą popularność.

Co ma wspólnego wełna stalowa i fotografia, czyli malowanie światłem nad Wisłą [poradnik]

Dzisiaj zaprezentujemy, jak bezpiecznie osiągnąć ciekawe efekty świetlne przy pomocy wełny stalowej, która daje podobne efekty, jak zimne ognie, jednak…

Podczas eksperymentowania z tą techniką musicie uważać – jest ona bardzo niebezpieczna i może stworzyć zagrożenie dla zdrowia i życia – waszego oraz otoczenia. Na początku 2016 roku przez wypadek z wełną stalową spłonęła zabytkowa stacja benzynowa w Stanach Zjednoczonych. Przed przystąpieniem do zabawy z ognistymi kropelkami – upewnijcie się, że teren jak i osoby w pobliżu są bezpieczne.

W filmiku, Rob Nelson oraz Jonas Stanstom pokazują krok po kroku jak stworzyć efekt płonącego deszczu. Dzięki wykorzystaniu długiego czasu otwarcia migawki, na zdjęciu zostały uwiecznione smugi świetlne tworzone przez płonące fragmenty wełny stalowej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Najbardziej wpływowi ludzie świata fotografii i ich porady Nadchodzi koniec epoki? Kodak wyprzedaje się z patentów 5 aparatów tradycyjnych, które pomogą wam odejść od cyfry Jak wybrać i retuszować zdjęcia lifestyle’owe? 8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Trudne momenty do fotografowania podczas ślubu – jak sobie z nimi poradzić? [poradnik] Kilka zasad do złamania [poradnik] Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? Nie wiesz, jak kręcić ciekawe ujęcia? Wykorzystaj statyw! Guzik co wzywa śmigłowiec Para młoda nie potrzebuje twoich zdjęć. Stawia na profesjonalistów Pełna klatka, APS-C, a może coś jeszcze? Jaki format matrycy wybierasz i dlaczego?