Gerhard Steidl w rozmowie o Robercie Franku - spotkanie z wydawcą kolekcji "Film Works"

Księgarnia Artystyczna Bookoff we współpracy z magazyn priv. organizuje spotkanie z Gerhardem Steidlem, wydawcą najnowszej kolekcji filmów Roberta Franka, "Film Works".

© Robert Frank "Film Works" / Vimeo

Spotkanie z Gerhardem Steidlem odbędzie się 18 listopada 2016 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wydarzenie będzie okazją do rozmowy na temat twórczości Roberta Franka — zarówno filmowej jak i fotograficznej. Wydany ostatnio zbiór filmowy "Film Works" jest największą kolekcją filmów fotografa, jaka do tej pory została wydana.

Robert Frank od czasów młodości zajmował się fotografią. Pochodził z zamożnej rodziny, a nauki pobierał u fotografów i grafików. W wieku 20 lat wyruszył w podroż do Ameryki. Odwiedził także Peru i Boliwię. Fotografie wykonane w tym czasie trafiły do albumu "Black White and Things". Rok 1955 miał okazać się dla Roberta wyjątkowym i przełomowym. Dzięki zdobyciu stypendium Guggenheima, wyrusza w długą podróż po Stanach Zjednoczonych. Celem wyprawy jest uchwycenie wszystkich warstw społecznych amerykańskiego społeczeństwa.

Owocem przebytej drogi jest najbardziej znany album fotografa "The Americans". Wydawnictwo odbiło się szerokim echem zarówno w Stanach, jak i reszcie świata. Konwencja surowego realizmu odnosiła się krytycznie do mitu "amerykańskiego snu" i zrobiła z Roberta Franka prekursora kierunku fotografii antymomentyzmu. Po wydaniu albumu zainteresowanie Roberta przeniosło się na film. Rezygnując z aparatu, tworzy kilka filmów eksperymentalnych i dokumentalnych, obracając się głównie w środowisku beatników.

Zbiór "Film Works" jest zwieńczeniem kariery filmowej Roberta Franka. Oprócz 25 materiałów filmowych (4 płyty DVD PAL i 4 płyty DVD NTSC), w tej obszernej kolekcji znalazły się także trzy broszury oraz książka traktująca o przygodzie Roberta z filmem. Całość zapakowana w gustowną, drewnianą skrzynkę. Edycja "Film Works" opublikowana przez wydawnictwo Steidla, dostępna jest do kupienia na stronie księgarni Bookoff w cenie 649 zł. Na spotkanie związane z publikacją kolekcji, które odbędzie się 18 listopada 2016 o godzinie 18 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaproszono wydawcę zestawu, Gerharda Steidla. Wstęp jest wolny. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Zobacz również: Sony A7S vs Canon 5D Mark III, porównujemy możliwości filmowe

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

„Zima w obiektywie". Zgłoś swoje zdjęcia i wygraj NAS do backupu zdjęć Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [grudzień 2016] TALENT ROKU galerii PIX.HOUSE - Daily Vlog #5 Wyłoniono zwycięzców III edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej Konkurs Nikon-Walkley Awards 2016, czyli australijski odpowiednik Pulitzera Rusza czwarta edycja projektu "Odkrytki. Kochanym ciotkom" Warsztaty Fotograficzne w Studio Huśtawka [listopad 2016] Warsztaty fotografii surrealistycznej i konceptualnej z Larą Zankoul Zapraszamy na plener fotograficzny Lwów Sentymentalny Premiera projektu "I am a Woman and I Feast on Memory" Ilony Szwarc w 6x7 Leica Gallery Zapraszamy na słoweńskie warsztaty fotografi krajobrazowej Piotr Nadolski opowie Wam o fotografii aktu już niedługo Dni Otwarte z nowymi obiektywami Samyang AF Opolski Festiwal Fotografii - Daily Vlog #4 Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [październik 2016] Spotkania przy kawie z Filipem Springerem Fotoblogia.pl poszukuje współpracowników do pisania tekstów Targi Photokina 2016 pokazały, że branża fotograficzna się nie kończy, a jedynie zmienia na lepsze Canon na targach Photokina 2016, czyli uwieczniaj, przechowuj i dziel się Byliśmy na Instameet Canon - inspirującym spotkaniu Instagramowiczów z Wrocławia Uwieczniaj, przechowuj i dziel się Firma Quadralite zaprasza na warsztaty z podstaw fotografii Instameet Canon - zwiedzaj Wrocław i testuj najnowszy sprzęt fotograficzny Firma Olympus zaprasza na interaktywną wystawę Perspective Playground w Kolonii