Premiera notesu poetyckiego "Poezja A-Z” i spotkanie z Andrzejem Tobisem

Premiera notesu poetyckiego "Poezja A‑Z” i spotkanie z Andrzejem Tobisem

Premiera notesu poetyckiego "Poezja A-Z” i spotkanie z Andrzejem Tobisem
Redakcja Fotoblogia.pl
02.11.2017 11:18, aktualizacja: 26.07.2022 18:16

Galeria FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki zaprasza na spotkanie z Andrzejem Tobisem, które poprowadzi Łukasz Białkowski. W tym samym czasie odbędzie się też premierowa odsłona notesu poetyckiego "Poezja A–Z". Autorką wstępu do Poezji A–Z jest Magdalena Heydel, wybitna tłumaczka literatury języka angielskiego.

Książka towarzyszy wystawie A–Z (10 lat po premierze), którą do 3 listopada 2017 r. można oglądać w Galerii FOTO-GEN OKiS we Wrocławiu. Andrzej Tobis o publikacji:

Postanowiłem sprawdzić, czy zgromadzony dotychczas materiał można potraktować tak, jakby był on rodzajem języka, zbiorem słów. I czy da się przy pomocy tych słów wypowiedzieć jakąś dodatkową treść. Mam od jakiegoś czasu wrażenie, że po przekroczeniu pewnej masy krytycznej, zgromadzone słowa zaczynają ciążyć ku sobie, zaczynają żyć swoim życiem, łączą się w niekontrolowane grupy i ciągi. Chciałbym nad tym trochę zapanować, ale może będzie to wyglądało jak poddanie się jakimś falom, wizualno-językowemu nurtowi. Termin „poezja” proszę traktować umownie, może nawet ironicznie. Czasem oczywiście pojawi się coś co wydaje mi się mieć ciężar. Ten eksperyment bardzo mnie pociąga. Prace ułożone zostaną w szereg wizualnych „wierszy”. Mimo odrębności poszczególnych „utworów” w publikacji jako całości wyczuwalny będzie rodzaj narracji podobny do narracji występującej w tomiku poezji. W tej nowej metodzie prezentacji, podobnie jak w poezji klasycznie rozumianej, najważniejsze będzie to, co pojawi się między słowami – we wzajemnej ich relacji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)