Spotkanie z Francesco Gallim - słynnym włoskim fotografem dokumentalistą

Fot. Francesco Galli
Fot. Francesco Galli
Krzysztof Basel

22.11.2011 16:16, aktual.: 01.08.2022 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Francesco Galli, włoski fotograf dokumentalista i wykładowca fotografii, odwiedzi Kraków już 25 listopada. To wyjątkowa okazja, aby wysłuchać jego wykładu oraz pokazać mu swoje prace.

Francesco Galli może być Wam mało znany, ale to wybitny i wszechstronny fotograf oraz wykładowca. Przygodę z reportażem rozpoczął w latach osiemdziesiątych, kiedy dokumentował najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne w swoim rodzinnym mieście Viterbo. Później głównym tematem jego prac był teatr. Jakby tego było mało, w roku 2001 zainteresował się fotografią architektury i krajobrazu. Współpracował z firmami architektonicznymi i lokalnym uniwersytetem, aby zrealizować projekt dokumentacji fotograficznej regionu. Obecnie wykłada fotografię na Uniwersytecie Tuscia w Viterbo.

Galli ma na swoim koncie współpracę między innymi z Uniwersytetem La Sapienza w Rzymie, University of Kent, The University of British Columbia, Biennale w Wenecji, Ministerstwem Dziedzictwa Narodowego Kultury Włoch oraz Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu. Jest autorem wielu publikacji: "Nella vasca dei pesci che sognano. Immagini di teatro" (2003), "Sentieri d’ascolto" (2007), "Un teatro nel paesaggio. Fotografare O Thiasos TeatroNatura" (2007), "Le città perdute" (2008).

Na zaproszenie Warsztatów Sztuki Fotografii oraz Instytutu Włoskiego i Galerii Pauza odwiedzi 25 listopada Kraków. W trakcie finisarzu jego wystawy będzie można wysłuchać wykładu, w trakcie którego opowie o swojej pracy i fotograficznych fascynacjach, oraz poddać ocenie swoje zdjęcia podczas przeglądu portfolio z udziałem Francesco Galliego.

Program wydarzenia:

18.00 Gdy moje oczy miały ogon. Wykład otwarty

Francesco Galli odpowie na pytanie, czym według niego jest fotografia, a także opowie o źródłach swoich inspiracji. Punktem wyjścia wykładu będzie metafora oczu: ewoluujących od spontanicznego postrzegania do widzenia w kontekście spuścizny kulturowej. Wykładowi towarzyszyć będzie projekcja wideo.

19.30 Konstruowanie opowieści. Przegląd portfolio

Niepowtarzalna okazja, by pokazać swoje prace włoskiemu fotografowi i wykładowcy fotografii, który podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy!

  • Fot. Francesco Galli
  • Fot. Francesco Galli
  • Fot. Francesco Galli
  • Fot. Francesco Galli
  • Fot. Francesco Galli
  • Fot. Francesco Galli
[1/6] Fot. Francesco Galli

Źródło: Organizatorzy

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)