© Amol Jadhav i Pranav Bhid / Behance

Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt

Fotograf z Indii, Amol Jadhav i retuszer Pranav Bhide stworzyli coś niesamowitego. Ich zadaniem było wykreowanie kampanii dla organizacji World For All Animal Care and Adoptions, promującej adopcję zwierząt.

Kształty zwierząt na zdjęciach właściwie od razu rzucają się w oczy. Po chwili przyglądania się każdemu z kadrów możemy zobaczyć szczęśliwych ludzi, którzy otaczają sylwetki stworzeń. Wyjątkowo ciekawa iluzja optyczna.

Kampania jest definicją tego, co określamy kreatywnym wykorzystaniem światła. Postaci ludzi na zdjęciach są podświetlone od tyłu, dzięki czemu od razu rzuca się w oczy główny motyw zdjęcia. Oprócz tego charakterystyka światła w bardzo przyjemny sposób rysuje ludzi.

W parze ze zdjęciami idzie krótkie, proste hasło: ”Zawsze znajdzie się miejsce na więcej. Adoptuj”. Ten prosty slogan wyraża naprawdę wiele i nie odwraca uwagi odbiorcy od cudownych obrazów.

Projekt trafił do zbioru najlepszych, prezentowanych na portalu Behance (zarządzanym przez firmę Adobe). Zdjęcia zostały wykonane w celach promocyjnych dla stowarzyszenia zajmującego się ochroną i adopcją zwierząt w Bombaju. Dzięki tej akcji liczba odwiedzin w schronisku zwiększyła się o 150 proc., a w jednym z pierwszych dni po pokazaniu plakatów publicznie adoptowane zostały aż 42 zwierzaki.

Więcej na temat organizacji World For All przeczytacie na ich stronie internetowej, natomiast prace Amola Jadhava są prezentowane na jego profilu na Behance.

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Jey Wild fotografuje supersamochody na ulicach Wrocławia, Londynu i Paryża Rodzice odtwarzają z 2-letnim synkiem sceny ze znanych filmów Nad i pod wodą na jednym zdjęciu - niełatwy projekt Matthew Smitha Gwiazdy w towarzystwie siebie sprzed lat. Ciekawy projekt grafika Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak Paweł Uchorczak sfotografował piękno krokusów w Tatrach Wakacje pod wodą - 10 inspirujących fotografii [GALERIA] Strobox.com - tutaj nauczycie się posługiwać światłem Najpiękniejsze zdjęcia Ziemi z kosmosu? [galeria] "Tank Man" - człowiek, który zatrzymał kolumnę czołgów dzień po masakrze na placu Tian’anmen Ikoniczne sceny z filmów odtworzone przez fotografa w dzisiejszych czasach 15 najlepszych widoków ze Street View na 15-lecie Map Google

Popularne w tym tygodniu:

Ojciec roku powraca. Te zdjęcia wysyła do swojej partnerki, gdy ta pyta o dzieci Bohaterowie. Ten projekt to hołd dla walczących z COVID-19 Bardzo niepokojące portrety ludzi i ich zwierząt. Tych zdjęć nie da się zapomnieć Rzuciłem wszystko i pojechałem w Bieszczady. Taką fotograficzną podróż polecam każdemu Obiektywy są za drogie? Zrób zatem swoje! Jej wyszło to naprawdę ciekawie Teleskop Hubble'a znowu działa! Przesłał niesamowite zdjęcia 7777 zdjęć przez 21 lat. Mężczyzna pokazał, jak zmieniał się dzień po dniu