© Amol Jadhav i Pranav Bhid / Behance

Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt

Fotograf z Indii, Amol Jadhav i retuszer Pranav Bhide stworzyli coś niesamowitego. Ich zadaniem było wykreowanie kampanii dla organizacji World For All Animal Care and Adoptions, promującej adopcję zwierząt.

Kształty zwierząt na zdjęciach właściwie od razu rzucają się w oczy. Po chwili przyglądania się każdemu z kadrów możemy zobaczyć szczęśliwych ludzi, którzy otaczają sylwetki stworzeń. Wyjątkowo ciekawa iluzja optyczna.

Kampania jest definicją tego, co określamy kreatywnym wykorzystaniem światła. Postaci ludzi na zdjęciach są podświetlone od tyłu, dzięki czemu od razu rzuca się w oczy główny motyw zdjęcia. Oprócz tego charakterystyka światła w bardzo przyjemny sposób rysuje ludzi.

W parze ze zdjęciami idzie krótkie, proste hasło: ”Zawsze znajdzie się miejsce na więcej. Adoptuj”. Ten prosty slogan wyraża naprawdę wiele i nie odwraca uwagi odbiorcy od cudownych obrazów.

Projekt trafił do zbioru najlepszych, prezentowanych na portalu Behance (zarządzanym przez firmę Adobe). Zdjęcia zostały wykonane w celach promocyjnych dla stowarzyszenia zajmującego się ochroną i adopcją zwierząt w Bombaju. Dzięki tej akcji liczba odwiedzin w schronisku zwiększyła się o 150 proc., a w jednym z pierwszych dni po pokazaniu plakatów publicznie adoptowane zostały aż 42 zwierzaki.

Więcej na temat organizacji World For All przeczytacie na ich stronie internetowej, natomiast prace Amola Jadhava są prezentowane na jego profilu na Behance.

Zobacz również: Jak zrobić lekką ramę panelu dyfuzyjnego?

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Kolorowe zdjęcia z II wojny światowej rzucają nowe światło na historię świata Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna National Geographic i NASA pokazują parki narodowe widziane z kosmosu Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Todd Webb – legendarny fotograf, który pozostawał w cieniu sław

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Ukąsiła go czarna mamba, ale dokończył fotografowanie węża. I robi im dalej zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Historia tragicznego zdjęcia z Wietnamu. Fotografia obiegła świat pozbawiona kontekstu Dopiero po 60 latach bycia razem zdecydowali się na sesję ślubną. Jest przeurocza! Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Teleskop Hubble’a dostarczył nowe niesamowite zdjęcia kosmosu. Oto, co kryje się w przestrzeni wokół nas