Rosyjska fotografka tworzy bajkowe portrety z pomocą... niedźwiedzia

Nie raz i nie dwa, na pewno widzieliście kompilacje filmików i zdjęć, na których Rosjanie robią różne ekstremalne rzeczy. Ale kto by pomyślał, że w fotografii to też ma swoje zastosowanie. Olga Barantseva wykorzystuje do sesji żywe zwierzęta, w tym niedźwiedzie.

© Olga Barantseva / Instagram

Niedźwiedzie w twórczości Olgi Barantsevej to nie wszystko. Pojawiają się również wilki, strusie, sowy, krokodyle, węże i szopy pracze. Oczywiście nie brakuje tu czynnika ludzkiego. Na zdjęciach rosyjskiej fotografki zwierzęta występują wraz z ludźmi.


Nasz bohater, czyli wspomniany niedźwiedź, ma na imię Stepan i uwielbia pomagać Oldze w tworzeniu jej prac. Myśliwi uratowali go, gdy umierał z głodu, mając zaledwie 3 miesiące. Został wychowany przez nowego właściciela, który przy okazji jest trenerem cyrkowym. Niestety, misiek zbyt mocno się zadomowił u swojego opiekuna i nie został wypuszczony na wolność.

Obecnie Stepan ma 20 lat i niezły dorobek artystyczny na koncie. Grał w 20 rosyjskich filmach oraz brał udział w wielu sesjach fotograficznych. Ciekawe jest to, że to ogromne zwierzę bardzo chętnie pozuje, a jego ulubionymi przysmakami jest mozzarella i ciasteczka. Podobno zwierzak uczestniczył również w ceremonii ślubnej.

Barantseva jest fotografką portretową, która od 2012 roku łączy na swoich zdjęciach swoje dwie miłości – dzikość natury oraz ludzką wrażliwość. Większość sesji realizuje w lesie niedaleko Moskwy. Jak widzicie – charakterystyka jej prac to wyjątkowe bajki i nastrój przywodzący na myśl marzenia senne.

Więcej zdjęć fotografki znajdziecie na jej Instagramie, Facebooku oraz 500px.Zobacz również: Jak poradzić sobie ze zbyt czerwonym odcieniem skóry na zdjęciach?Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Kim jest Szarbat Gula - "afgańska dziewczyna" z portretu Steve'a McCurry? Mike Kelley i powietrzne portrety samolotów, które są jego największą pasją Historia zdjęć dokumentujących jedyne dwa ataki atomowe w 1945 roku Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Kim jest Szarbat Gula - "afgańska dziewczyna" z portretu Steve'a McCurry? Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Ojciec tworzy magiczne renesansowe portrety ze swoją córką w roli głównej Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Od zdjęć Żanety Hajnowskiej na pewno zgłodniejecie! Ta fotografka zna się na rzeczy Pijani Japończycy zasypiają dosłownie wszędzie. Na zdjęciach ujął ich Lee Chapman Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Santorini, miejsce pracy