Levon Biss tworzy oszałamiająco piękne portrety owadów

Levon Biss tworzy oszałamiająco piękne portrety owadów

Levon Biss jest angielskim fotografem urodzonym w Londynie. Przez ostatnie 20 lat zajmował się różnymi gatunkami fotografii, w tym reportażem, sportem i portretem. Jego prace doceniane są na całym świecie. Wiele z nich przechowywana jest w zbiorach muzealnych i prywatnych, a niektóre ukazywały się w magazynach takich, jak: TIME, National Geographic czy New York Times. W 2016 roku dostał nawet stypendium od Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Levon Biss jest angielskim fotografem urodzonym w Londynie. Przez ostatnie 20 lat zajmował się różnymi gatunkami fotografii, w tym reportażem, sportem i portretem. Jego prace doceniane są na całym świecie. Wiele z nich przechowywana jest w zbiorach muzealnych i prywatnych, a niektóre ukazywały się w magazynach takich, jak: TIME, National Geographic czy New York Times. W 2016 roku dostał nawet stypendium od Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Źródło zdjęć: © © Levon Biss / [levonbissprints.com](https://www.levonbissprints.com/)
Monika Homan
02.07.2018 07:36, aktualizacja: 26.07.2022 17:58

Do wykonania jednego takiego portretu potrzeba 8000 zdjęć. Doskonała jakość, duża rozdzielczość i maksymalna szczegółowość sprawiają, że na te owady chce się patrzeć bez przerwy.

W swoim studio na wsi, Levon tworzy niezwykłe obrazy, które razem stanowią project "Microsculpture" ("Mikro rzeźby"). Proces fotograficzny składa się z tysięcy obrazów, wykorzystujących wiele konfiguracji oświetlenia, aby stworzyć doskonałe portrety owadów.
W swoim studio na wsi, Levon tworzy niezwykłe obrazy, które razem stanowią project "Microsculpture" ("Mikro rzeźby"). Proces fotograficzny składa się z tysięcy obrazów, wykorzystujących wiele konfiguracji oświetlenia, aby stworzyć doskonałe portrety owadów.© © Levon Biss / [levonbissprints.com](https://www.levonbissprints.com/)
Levon realizuje ten projekt we współpracy z Muzeum Historii Naturalnej Uniwersytetu Oxfordskiego. Seria portretów owadów wykonana w dużej rozdzielczości i w postaci dużych odbitek o wysokości do 3 metrów, zapewnia zwiedzającym wyjątkowe doznania estetyczne.
Levon realizuje ten projekt we współpracy z Muzeum Historii Naturalnej Uniwersytetu Oxfordskiego. Seria portretów owadów wykonana w dużej rozdzielczości i w postaci dużych odbitek o wysokości do 3 metrów, zapewnia zwiedzającym wyjątkowe doznania estetyczne.© © Levon Biss / [levonbissprints.com](https://www.levonbissprints.com/)
Nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem większości detali, które można zobaczyć dzięki zdjęciom Levona. Na co dzień większość z nas nie lubi owadów, jednak przedstawione w takiej skali i tak estetycznie - są oszałamiająco piękne.
Nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem większości detali, które można zobaczyć dzięki zdjęciom Levona. Na co dzień większość z nas nie lubi owadów, jednak przedstawione w takiej skali i tak estetycznie - są oszałamiająco piękne.© © Levon Biss / [levonbissprints.com](https://www.levonbissprints.com/)
Levon układa każdą z próbek na specjalnie zaadaptowanym stoliku mikroskopowym tak, aby mieć kontrolę nad położeniem owada. Większość z nich fotografuje w około** 30 sekcjach**, które wymagają innego oświetlenia, żeby podkreślić fakturę i kształt danego elementu. W efekcie każdy portret owada złożony jest z 8000 oddzielnych obrazów.
Levon układa każdą z próbek na specjalnie zaadaptowanym stoliku mikroskopowym tak, aby mieć kontrolę nad położeniem owada. Większość z nich fotografuje w około** 30 sekcjach**, które wymagają innego oświetlenia, żeby podkreślić fakturę i kształt danego elementu. W efekcie każdy portret owada złożony jest z 8000 oddzielnych obrazów.© © Levon Biss / [levonbissprints.com](https://www.levonbissprints.com/)
Do uzyskania odpowiedniego powiększenia Levon wykorzystuje obiektyw z ogniskową 200 mm z przymocowanym do niego obiektywem mikroskopu z 10-krotnym powiększeniem. Żeby uzyskać głębię ostrości na całym obszarze owada, aparat zamontowany jest na specjalnej szynie, która przesuwa się do przodu o 10 mikronów między każdym ujęciem.
Do uzyskania odpowiedniego powiększenia Levon wykorzystuje obiektyw z ogniskową 200 mm z przymocowanym do niego obiektywem mikroskopu z 10-krotnym powiększeniem. Żeby uzyskać głębię ostrości na całym obszarze owada, aparat zamontowany jest na specjalnej szynie, która przesuwa się do przodu o 10 mikronów między każdym ujęciem.© © Levon Biss / [levonbissprints.com](https://www.levonbissprints.com/)
Sfotografowanie jednego owada zajmuje Levonowi około miesiąca. Zobaczcie film, na którym przedstawiony jest proces tworzenia tych niesamowitych owadzich portretów.
Sfotografowanie jednego owada zajmuje Levonowi około miesiąca. Zobaczcie film, na którym przedstawiony jest proces tworzenia tych niesamowitych owadzich portretów.© © Levon Biss / [levonbissprints.com](https://www.levonbissprints.com/)

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)