Niesamowite malarskie portrety rodem z Holandii. Ta fotografka jest ich mistrzynią!

Niesamowite malarskie portrety rodem z Holandii. Ta fotografka jest ich mistrzynią!
Źródło zdjęć: © © Gemmy WoudBinnendijk / [Instagram](https://www.instagram.com/gemmy.woudbinnendijk/)
Marcin Watemborski

19.02.2018 10:27, aktual.: 19.02.2018 11:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gemmy Woud-Binnendijk tworzy dzieła sztuki, które bez wątpienia mogłyby zawisnąć w muzeum, oprawione w ciężką złotą ramę. Jeśli mówimy o malowaniu światłem, to zdecydowanie ta artystka wie, jak zastąpić nim farby. Coś cudownego!

Styl fotograficzny Gemmy Woud-Binnendijk opiera się na mistrzach klasycznego malarstwa. Jej zdjęcia są pełne spokoju, fantastycznych kolorów i miękkiego światła, które podkreśla każdy najdrobniejszy kształt.

Silne kontrasty i zrównoważona tonacja nadają niesamowitego charakteru każdej pracy. Są to techniki, wykorzystywane przez wielu malarzy do osiągnięcia trójwymiarowości w płaskich pracach. Każda warstwa obrazu składa się tu z różnych tonów, wszystkie są do siebie zbliżone w kontekście palety barw.

Głównym tematem prac Woud-Binnendijk są ludzie z elementami natury. Pojawiają się tu różne zwierzęta oraz kompozycje kwiatowe i owocowe. Fotografka przykłada również ogromną wagę do stylizacji, które grają tu drugie skrzypce, tuż po ekspresji modeli.

Genialnie wyczucie estetyki doprowadziło do tego, że fotografka została oficjalną ambasadorką marki Nikon. Więcej jej zdjęć znajdziecie na Instagram]Instagramie[/url].

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)