Historia fotografa i pilota, którzy gonili wschód słońca

Brytyjski fotograf Simon Roberts wraz z pilotem NATO Jonathanem Nicolem dosłownie gonili wschody słońca na całej Ziemi. W ten sposób powstały interesujące zdjęcia, ale całkiem ciekawy film dokumentujący nadziemną wyprawę.

Kadr z filmu "Chasing Horizons" w reżyserii Tristana Pattersona.

Kadr z filmu "Chasing Horizons" w reżyserii Tristana Pattersona.

Fotograf Simon Roberts przygotował projekt o wschodach słońca na zlecenie marki Citizen — producenta zegarków. Prezentowany film jest tak naprawdę reklamą ich nowego produktu, czyli zegarka, który rozpoznaje strefy czasowe. Roberts oczywiście korzystał z niego z powodzeniem.

Mimo komercyjnego charaktery przedsięwzięcia, projekt jest naprawdę godny uwagi. Głównym założeniem wyprawy było pozostanie w powietrzu możliwie jak najdłużej lecąc w kierunku przeciwnym do ruchu obrotu Ziemi. W ten sposób fotograf chciał przez dłuższy czas niejako zamrozić się w czasie, czyli cały czas być w tej samej porze dnia.

Dobry plan, dokładne obliczenia, zgrana załoga i sukcesywna realizacja spowodowały, że Roberts osiągnął swój cel.

Zobacz również: Jak korzystać z narzędzia wypaczania perspektywy?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekowstki:

Kulisy pracy zawodowego fotografa nagrane z poziomu aparatu Decydujący moment na śmiesznie, czyli zdjęcia uchwycone w samą porę! Oto co się stanie, kiedy sowa spotka kamerę lub aparat przy swojej dziupli Kamerzyści i fotografowie tak blisko sportowców, jak tylko zechcą. Co by się stało? W retuszerskiej pracowni, czyli wywiad z Tomaszem Pluszczykiem Oto sposób w jaki filmowcy nagrywają zwierzęta bliżej, niż kiedykolwiek Najlepsze poklatkowe filmy hyperlapse, jak można znaleźć w Sieci Metoda czyszczenia, która zabije każdy aparat. Nie róbcie tego w domu! Nie masz jasnego obiektywu? Z pomocą przyjdą nowe tła Lastolite! Co robi 50 Canonów 1D X na szwajcarskiej rzece? Czy można nauczyć się robić zdjęcia nie trzymając w ręce aparatu? Profesjonalny fotograf pokaże Wam, jak zrujnować każdy ślub