Robot zastąpił fotografa ślubnego. Koniec jest blisko!

Robot zastąpił fotografa ślubnego. Koniec jest blisko!

Robot zastąpił fotografa ślubnego. Koniec jest blisko!
Źródło zdjęć: © © [Service Bots](https://www.instagram.com/servicerobots/)
Monika Homan
12.04.2019 08:05, aktualizacja: 26.07.2022 15:51

Roboty zastępują człowieka w coraz większym zakresie i powoli wkraczają na rynek profesjonalistów. Tym razem robot wcielił się w rolę fotografa na weselu.

Robot nazywa się Eva - tak jak główna bohaterka animowanego filmu "Wall-e". Trochę też przypomina ją wyglądem. Eva została "zatrudniona", żeby sfotografować ślub Gary'ego i Megan z Wielkiej Brytanii.

Fotograficznego robota skonstruowała firma Service Robots, która w swojej ofercie ma również roboty-kelnerki o imieniu Amy. Eva została wyposażona w zintegrowany dotykowy ekran na którym wyświetlają się instrukcje i wykonane zdjęcia, które można od razu przesłać do mediów społecznościowych lub wydrukować. Inteligentna mapa budynku i czujnik podczerwieni pozwalają robotowi bezpiecznie poruszać się po sali i nie wpadać na gości.

Ludzie są mniej zainteresowani tradycyjną fotobudką i szukają czegoś nowego, co sprawi, że ich wesele będzie niezapomniane. Żaden z gości na tym weselu nie zapomni swojego pierwszego spotkania z robotem-fotografem, który zapewni młodej parze wspaniałe wspomnienia ich wyjątkowego dnia.

Na szczęście Eva nie jest zaprojektowana tak, żeby zastąpić prawdziwego fotografa ślubnego. Gary i Megan zatrudnili w tej roli człowieka. Robot jest alternatywą dla fotobudek, które powoli wychodzą z mody.

Zatrudnienie zarówno tradycyjnego fotografa, jak i robota fotograficznego, takiego jak Eva, oznacza, że nowożeńcy mogą oglądać profesjonalne zdjęcia, a także bardziej szczere, zabawne i bezpośrednie zdjęcia zrobione przy pomocy robota
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)