Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem

Sonda Juno jest w przestrzeni kosmicznej od 5 sierpnia 2011 roku. Od lipca 2016 przebywa na orbicie Jowisza. Dzięki niej zyskujemy coraz nowsze i bardziej szczegółowe informacje na temat tej planety. Najnowsze dane są zachwycające.

© NASA / www.nasa.gov

Sonda Juno została wystrzelona z Przylądka Canaveral na Florydzie 5 sierpnia 2011 roku. Przez 5 lat przemierzyła prawie 1,8 miliarda kilometrów, by 4 lipca 2016 roku wejść na orbitę Jowisza. Jej misją jest badanie atmosfery planety oraz zgromadzenie jak największej ilości informacji na jej temat. Ósmy przelot Juno wokół Jowisza zakończył się 31 października.

Ze względu na problemu z przekazywaniem danych, spowodowane ułożeniem Słońca, trafiły one do NASA dopiero teraz. Nowe zdjęcia dostarczone przez JunoCam są zachwycające. Nie spodziewaliśmy się, że Jowisz jest tak piękny. Zobaczymy na nich oba bieguny planety oraz ogromne burze gazowe.

Kolejny przelot sondy odbędzie się 16 grudnia. Według zarządzającego projektem Eda Hirsta z NASA, Juno jest w świetnym stanie i na penwo wykona jeszcze wiele lotów wokół największej planety Układu Słonecznego.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Jak sprawdza się symulacja światła studyjnego w nowym iPhone X? Porównanie z prawdziwym światłem Asteroidy jako bohaterowie drugiego planu na zdjęciach teleskopu Hubble'a Owce to inteligentne zwierzęta. Potrafią rozpoznać twarz na portrecie! Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Uszczelniony nie znaczy wodoodporny, zobacz co dzieje się z aparatem w słonej wodzie Krótki film w klimacie ”Stranger Things” o przeklętym Polaroidzie zjeży wam włos na głowie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Chcesz filmować w tym włoskim miasteczku? Przygotuj ponad 8000 złotych! Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Nowy sposób na wyostrzanie zdjęć. Algorytm niczym z filmów kryminalnych Robisz zdjęcia jedzenia do mediów społecznościowych? Uważaj, bo twoim znajomym może się to nie spodobać Sztuczna inteligencja Nvidia tworzy zdjęcia ludzi, którzy nigdy nie istnieli Zobacz, jak wymienia się migawkę w Canonie EOS 6D Adobe Scribbler pokoloruje czarno-białe portrety w kilka sekund Canon EOS 5D Mark IV posłużył mu za foremkę do babeczki. Dlaczego fotograf wsadził aparat do piekarnika? Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę

Popularne w tym tygodniu:

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie Uważaj, gdy kręcisz film jadąc samochodem. Oto, co się dzieje z operatorem podczas wybuchu poduszki powietrznej