Jak myślisz – czy to to samo zdjęcie? Przyjrzyj się uważnie!

Wiecie jak to jest w ”internetach”… Co jakiś czas pojawiają się niezłe zagadki – niebieska sukienka, dziewczynki i lustro, no jest tego po prostu masa. Uwielbiam początki dnia, gdy siadam z kawą i zastanawiam się: ”Co nie tak jest z tym zdjęciem?”.

Dobrze, przyjrzyjmy się temu obrazkowi. Mamy dwa zdjęcia – jedno po lewej, drugie po prawej stronie. Na pierwszy rzut oka zdjęcia wyglądają, jakby ulica odchodziło pod kompletnie innym kątem na każdym z nich. Ale czy tak jest? Sprawdźmy to!

Jak widzicie – to dokładnie to samo zdjęcie! Piksel po pikselu! Wychodzi na to, że mózg po raz kolejny nas nieźle oszukuje. Nie wiem jak wy, ale w pierwszej chwili, gdy spojrzałem na te zdjęcia oczywistym było, że są inne. Nieźle rozegrane panie mózgu!

Takie samo złudzenie występuje w przypadku zdjęcia krzywej wieży w Pizie, które widzicie powyżej. Coś to zdecydowanie jest nie tak, jak powinno…

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Źródło: Gizmodo

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Annie Leibovitz założyła konto na Instagramie. Nie ma tam zdjęć ze smartfona Reuters: najlepsze zdjęcia ze stycznia Magic Lantern powstanie w wersji na Canona EOS R. Trwają testy Jedyny w swoim rodzaju złoty Nikon FE H&M dodaje zdjęcia twarzy do cyfrowych ciał modelek Filmowanie w 4K przy użyciu Microsoft Lumii 950 oraz obiektywów Nikona Fotograf przebrał się za lustrzankę, która działa! Żabka, która wygląda jak Księżniczka Leia, rozpoczęła przezabawną phototoshopową bitwę Bardzo bliskie spotkanie z niedźwiedziem polarnym. Próbował dostać się do mężczyzny Francuzi walczą z Photoshopem Księżyc zasłonił Słońce i zawrócił! To rzadkie zjawisko Nowy inteligentny algorytm Google usunie obiekty, które przeszkadzają na zdjęciu

Popularne w tym tygodniu:

Christian Paul w warszawskim Studio Chmury? Realizował tam lookbooka W maseczce czy bez? Zobacz, jak zasłona działa podczas kaszlu Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać Zobacz ponad 2 tys. roślin biorących udział w koncercie na żywo w Barcelonie Sztuczna inteligencja wygeneruje realistyczny portret na bazie prostego rysunku Co roku powstawały tam MILIONY zdjęć, ale nie w tym. Festiwal balonów się nie odbędzie Ludzkie ciało świeci w ciemności! Udało się to sfotografować Profesjonalni fotografowie Getty Images będą robili zrzuty ekranu z gry wideo Algorytm powiększa zdjęcia, a niektórzy twierdzą, że jest… rasistowski! 72-latka wielokrotnie raniona przez bizona. Chciała zrobić zdjęcia Raspberry Pi 4 zamieniło stary zabawkowy aparat w całkiem ciekawą cyfrówkę Canon zamierza odpalić swojego satelitę. Ale właściwie po co…?