Google Seaview - nurkowanie bez wychodzenia z domu

Brytyjski fotograf Richard Vevers porzucił fotografię reklamową w Londynie i postanowił zając się fotografią podwodną, która fascynowała go od zawsze. Obecnie dzięki współpracy z Google Street View i Catlin Seaview tworzy podwodne panoramy znikających raf koralowych.

ZOBACZ: Google Seaview

Zespół stworzony przez Richarda Veversa obfotografował panoramami 360 stopi sześć największych regionów bogatych w rafy koralowe. Zajęli się tym w pierwszej kolejności ponieważ zmiany klimatyczne najbardziej dotykają właśnie te wrażliwe ekosystemy, z którymi niedługo możemy nie mieć okazji obcować w “realu”. W ostatnich 30 latach straciliśmy 40% raf koralowych i nie zapowiada się, żeby ten proces zwalniał. Zdjęcia będą podstawą do obserwacji procesów tam zachodzących.

Ekipa Catlin Seaview fotografuje trzema aparatami Canon 5D umieszczonymi w specjalnej, sferycznej, wodoodpornej obudowie. Do obsługi użyto tabletu Samsunga. Nurkowie poruszali się dzięki skuterowi podwodnemu Dive X. Za jednym podejściem nurkowie pokrywali obszar dwóch kilometrów i robili 3000 zdjęć panoramicznych dziennie, z których tylko nieliczne trafiły do Google Street View.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekowstki:

Zrób coś konkretnego ze swoich zdjęć z serwisu Instagram Zaskakujące zdjęcia bardzo mokrych kotów Kamerka GoPro na butelce zamiast fotografa ślubnego Headshot Truck - portrety z dostawą studia pod dom X-Plore - najlepsi artyści time-lapse łączą siły w ochronie Ziemi What’s up Hong Kong - fotografowie ekstremalni czy szaleńcy łamiący prawo? Pixelstick - poważne narzędzie do malowania światłem Zmiana pory dnia i usuwanie mgły niedługo w Photoshopie 26 lat, 177 krajów, 884 tys. km w jednej wyprawie 76-letniego podróżnika fotografa Zdania, których fotografowie nie znoszą Google wynajęło wielbłąda do zdjęć Street View na pustyni Magiczny Photoshop przyszłości pokazany na filmie Historia fotografa i pilota, którzy gonili wschód słońca Kulisy pracy zawodowego fotografa nagrane z poziomu aparatu Decydujący moment na śmiesznie, czyli zdjęcia uchwycone w samą porę! Oto co się stanie, kiedy sowa spotka kamerę lub aparat przy swojej dziupli Kamerzyści i fotografowie tak blisko sportowców, jak tylko zechcą. Co by się stało? W retuszerskiej pracowni, czyli wywiad z Tomaszem Pluszczykiem Oto sposób w jaki filmowcy nagrywają zwierzęta bliżej, niż kiedykolwiek Najlepsze poklatkowe filmy hyperlapse, jak można znaleźć w Sieci Metoda czyszczenia, która zabije każdy aparat. Nie róbcie tego w domu! Nie masz jasnego obiektywu? Z pomocą przyjdą nowe tła Lastolite! Co robi 50 Canonów 1D X na szwajcarskiej rzece? Czy można nauczyć się robić zdjęcia nie trzymając w ręce aparatu?