"Skok" dronem z najwyższego budynku świata

"Skok" dronem z najwyższego budynku świata
Źródło zdjęć: © © [Johnny Schaer / YouTube](https://www.youtube.com/channel/UC7O8KgJdsE_e9op3vGp2dg)
Justyna Kocur-Czarny

17.01.2020 13:56, aktual.: 26.07.2022 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nagranie z drona pokazuje Burdż Chalifa, czyli najwyższy budynek świata. Imponujące wideo wygląda niczym wygenerowane z programu graficznego.

Burdż Chalifa, czyli inaczej Wieża Chalify to wieżowiec w Dubaju, który ma 828 metrów wysokości, co czyni go najwyższym budynkiem na świecie. To prawie tak, jakby ustawić na sobie cztery Pałace Kultury i Nauki jeden na drugim. Wieżowiec ma 163 piętra użytkowe (46 konserwacyjnych) oraz dwa poziomy garażu podziemnego.

Nazwa budynku pochodzi od imienia szejka Chalifa ibn Zajid Al Nahajjan, który pełni funkcję prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Architektura budynku ma swoim wyglądem nawiązywać do kwiatu pustyni oraz tradycyjnego islamskiego wzornictwa.

Diving the Tallest Building in the World - Burj Khalifa FPV

Autorem nagrania pokazującego ten architektoniczny popis jest Johnny Schaer znany jako Johnny FPV. Trwający niecałą minutę film zrealizował przy użyciu GoPro HERO7 Black zamocowanej na zrobionym na zamówienie dronie. W przeciwieństwie do dronów dostępnych w sklepie, takich jak DJI, te tworzone indywidualnie nie podlegają ograniczeniu wysokości. Mimo wszystko Johnny uzyskał specjalne zezwolenie na przeprowadzenie tego lotu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)