Ludzie robią zdjęcia na Instagram zamiast siedzieć w domu. Policja ma na to sposób

Ludzie robią zdjęcia na Instagram zamiast siedzieć w domu. Policja ma na to sposób

Ludzie robią zdjęcia na Instagram zamiast siedzieć w domu. Policja ma na to sposób
Marcin Watemborski
01.04.2020 11:23, aktualizacja: 26.07.2022 14:57

Mimo nakazania izolacji mieszkańcom Wielkiej Brytanii z powoda koronawirusa SARS-CoV-2, turyści wciąż przyjeżdżają do ”Błękitnej Laguny” w Buxton. Niestety przez najbliższy czas nie będzie już taka błękitna. Policja podjęła kroki, by zniechęcić turystów do odwiedzania tego miejsca i zmienia kolor wody organicznymi barwnikami.

”Błękitna Laguna” w brytyjskim Buxton jest tak naprawdę starym kamieniołomem, który wypełnił się wodą. Dzięki wielu warstwom minerałów i piasku, ta nabiera pięknego błękitno-zielonkawego koloru, co bardzo podoba się turystom. Na Instagramie jest mnóstwo zdjęć z tego miejsca.

Mimo tego, że w Wielkiej Brytanii zostało wydane rozporządzenie dotyczące izolacji podczas pandemii koronawirusa, wiele osób nic sobie z tego nie robi. Na Harpur Hill, gdzie znajduje się zbiornik wodny, wciąż pojawia się sporo ludzi i robią zdjęcia do mediów społecznościowych. W końcu – kto nie chciałby się pochwalić takim pięknym widokiem, na dodatek w towarzystwie promieni słonecznych.

Władzom Wielkiej Brytanii nie spodobało się to, że obywatele mają za nic rozporządzenia i po to, by ich zniechęcić do fotografowania tego malowniczego miejsca, postanowili wydać dość nietypowe zalecenia. Według instrukcji rządu, policja oraz specjalne służby są odpowiedzialne za… barwienie wody! Po co? Po to, by ta wyglądała mniej atrakcyjnie, a instagramowicze się zniechęcili – przynajmniej na jakiś czas.

Barwniki nie mają wpływu na ekosystem, ponieważ po jakimś czasie zwyczajnie się rozkładają. Policja ma nadzieję, że chociaż na chwilę ludzie odpuszczą sobie dzięki temu odwiedzanie Błękitnej Laguny i po prostu zostaną w domach. To działanie jest teraz kluczowe dla wielu europejskich krajów, jako jeden ze sposobów zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)